Skocz do zawartości


Admin Kadry

Rejestracja: 17 lut 2012
Poza forum Ostatnio: Informacja prywatna
-----

Moje tematy

Koronawirus a prawo pracy - wyjaśnienia PIP

27 luty 2020 - 15:20

Czy pracownik może odmówić wyjazdu w rejony, gdzie występuje koronawirus, ze względu na groźbę zarażenia? Czy pracodawca może zlecić dodatkowe badania lekarskie pracownikowi? Czy pracodawca może nie dopuścić do pracy pracownika? Państwowa Inspekcja Pracy wydała wyjaśnienia dotyczące stosowania przepisów prawa pracy w sytuacji zagrożenia zarażeniem koronawirusem.

Powrót do artykułu: Koronawirus a prawo pracy - wyjaśnienia PIP

Emerytura 2020 - dodatki, potrącenia, maksymalne zmniejszenie

26 luty 2020 - 14:56

ZUS podał wysokość dodatków do emerytur i rent (za tajne nauczanie, dodatku pielęgnacyjnego) oraz kwot maksymalnych zmniejszeń emerytury lub renty oraz kwot emerytur i rent wolnych od egzekucji i potrąceń od 1 marca 2020 r. Ile wynoszą?

Powrót do artykułu: Emerytura 2020 - dodatki, potrącenia, maksymalne zmniejszenie

Specjalny zasiłek opiekuńczy 2020 - wysokość, dochód

26 luty 2020 - 09:57

Przyznanie specjalnego zasiłku opiekuńczego uzależnione jest od dochodu. Ile wynosi specjalny zasiłek opiekuńczy i jakie jest kryterium dochodowe w nowym okresie zasiłkowym od 1 listopada 2019 r. do 31 października 2020 r.?

Powrót do artykułu: Specjalny zasiłek opiekuńczy 2020 - wysokość, dochód

Uchylenie się od skutków prawnych rozwiązania umowy o pracę przez pracownicę w ciąży

25 luty 2020 - 16:27

W Kodeksie pracy kobieta w ciąży podlega szczególnej ochronie. Co do zasady nie można rozwiązać z nią umowy o pracę. Sama pracownica, która złożyła już oświadczenie woli zmierzające do rozwiązania umowy, może w takiej sytuacji nawet uchylić się od skutków prawnych tego oświadczenia woli.

Powrót do artykułu: Uchylenie się od skutków prawnych rozwiązania umowy o pracę przez pracownicę w ciąży

Gwarancja zatrudnienia po powrocie z urlopu macierzyńskiego

24 luty 2020 - 17:44

Przepisy Kodeksu pracy zapewniają pracownikowi gwarancje powrotu do pracy po zakończeniu urlopu macierzyńskiego. Jak wygląda dobór odpowiedniego stanowiska, co w przypadku braku możliwości dalszego zatrudnienia, możliwe rozwiązania związane z powrotem pracownika z urlopu macierzyńskiego - o tym eksperci z Kancelarii prawnej Rakoczy i Wroński.

Powrót do artykułu: Gwarancja zatrudnienia po powrocie z urlopu macierzyńskiego