Skocz do zawartości


oskarr85

Rejestracja: 22 sie 2015
Poza forum Ostatnio: sie 09 2017 14:31
-----

Moje posty

W temacie: VPS, czy serwer dedykowany?

09 sierpień 2017 - 14:28

Jaki serwer będzie bardziej odpowiedni dla sklepu internetowego? - VPS, czy dedykowany?

 

O ile sklep nie jest nadzwyczaj popularny, to w zupełności wystarczy VPS. Jaki konkretnie to już zależy od potrzeb, ale na początek powinien wystarczyć taki w najmniejszym pakiecie - później można przejść na wyższy. Tu cal.pl/vps mają dość dobrego, a przy tym taniego VPSa - działa bez zarzutu, ma też niezłe parametry.


W temacie: Blog firmowy - warto?

03 sierpień 2017 - 15:27

Uważam, że warto założyć takiego bloga, choć aby pomógł w wypromowaniu firmy musi być profesjonalny, tzn. wpisy muszą być fachowe, interesujące i dodawane w miarę często. Fo założenia takiego bloga proponuję wybrać jakiegoś CMSa, np. WordPressa (wordpress.org). Na cal.pl zarejestrujecie domenę dla bloga i wykupicie dobry hosting.

W temacie: Jaką domenę wybrać?

02 sierpień 2017 - 12:59

W nazwie domeny oczywiście powinna się znaleźć nazwa sklepu, a jeśli jeszcze jej nie masz, to wybierz jakąś krótką, łatwą do zapamiętania i możliwie oryginalną, z rozszerzeniem .pl - domenę tanio zarejestrujesz m.in. tutaj cal.pl (na dwa lata wychodzi w sumie ok. 60 zł).


W temacie: Blog firmowy - warto?

18 lipiec 2017 - 09:26

Z pewnością założenie takiego bloga nie zaszkodzi, a może pomóc, a, że koszty są niewielkie, to chyba warto. Co do tego gdzie go założyć, to chyba najlepiej na WordPressie, albo na darmowym platformie (wordpress.com), albo na własnym serwerze (na cal.pl mają odpowiedni, jest stosunkowo tani i dość wydajny) - osobiście wybrałbym drugą opcję, taki blog po prostu ma większe możliwości i lepiej działa. W razie czego, to z pl.wordpress.org można pobrać niezbędne oprogramowanie do założenia takiego bloga - to dość proste, więc można to zrobić samodzielnie.

 


W temacie: Jaką domenę wybrać?

17 lipiec 2017 - 10:18

Jaką domenę wybrać dla sklepu internetowego?

 

Możliwie krótką (najlepiej by było, gdyby miała kilka znaków, kilkanaście to maks.), oraz łatwą do zapamiętania. Jeśli sklep działa wyłącznie w kraju, to wybierz taką z końcówką .pl - to, czy dana domena jest dostępna sprawdzisz choćby tu na cal.pl/domeny i jeśli jest wolna, to w kilka chwil ją zarejestrujesz (najlepiej od razu na dwa lata, wtedy wyjdzie znacznie taniej).