Skocz do zawartości


oskarr85

Rejestracja: 22 sie 2015
Poza forum Ostatnio: lip 19 2017 08:48
-----

Moje posty

W temacie: Blog firmowy - warto?

18 lipiec 2017 - 09:26

Z pewnością założenie takiego bloga nie zaszkodzi, a może pomóc, a, że koszty są niewielkie, to chyba warto. Co do tego gdzie go założyć, to chyba najlepiej na WordPressie, albo na darmowym platformie (wordpress.com), albo na własnym serwerze (na cal.pl mają odpowiedni, jest stosunkowo tani i dość wydajny) - osobiście wybrałbym drugą opcję, taki blog po prostu ma większe możliwości i lepiej działa. W razie czego, to z pl.wordpress.org można pobrać niezbędne oprogramowanie do założenia takiego bloga - to dość proste, więc można to zrobić samodzielnie.

 


W temacie: Jaką domenę wybrać?

17 lipiec 2017 - 10:18

Jaką domenę wybrać dla sklepu internetowego?

 

Możliwie krótką (najlepiej by było, gdyby miała kilka znaków, kilkanaście to maks.), oraz łatwą do zapamiętania. Jeśli sklep działa wyłącznie w kraju, to wybierz taką z końcówką .pl - to, czy dana domena jest dostępna sprawdzisz choćby tu na cal.pl/domeny i jeśli jest wolna, to w kilka chwil ją zarejestrujesz (najlepiej od razu na dwa lata, wtedy wyjdzie znacznie taniej).

W temacie: Polecani producenci mebli

06 lipiec 2017 - 09:44

Meble kupuje się raz na kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat, także muszą być trwałe i wytrzymałe, z najlepszych materiałów, a więc od renomowanego producenta. Co prawda takie meble kosztują więcej, ale warte są swojej ceny. Ja mogę polecić meble od BlackArt z Poznania - są porządnie wykonane i wyjątkowo eleganckie, robią świetne wrażenie, warte uwagi są zwłaszcza ich wypoczynki i łóżka.


W temacie: Blog firmowy - warto?

26 czerwiec 2017 - 09:52

Także uważam, że warto, ale aby taki blog przyniósł jakieś efekty, to powinien być prowadzony rzetelnie, tzn. wpisy muszą być fachowe i zarazem interesujące, a sam blog powinien być przejrzysty, atrakcyjny wizualnie i ogólnie działa bez problemów. Co do tego gdzie go założyć, to chyba najlepiej na WordPressie - to najtańsze rozwiązanie. Wystarczy zarejestrować domenę i wykupić hosting - choćby tu cal.pl - a potem wgrać pliki na serwer (można je pobrać z pl.wordpress.org), wszystko poustawiać, dodać pierwsze wpisy i gotowe.


W temacie: VPS, czy serwer dedykowany?

19 czerwiec 2017 - 10:53

Serwery dedykowane skierowane są dla największych sklepów, takich z naprawdę sporym ruchem, dla pozostałych bardziej odpowiednie będą VPSy - są znacznie tańsze, co nie znaczy, że gorsze, są bardzo wydajne i co najważniejsze niezawodne. Sprawdź VPSy od cal.pl/vps - powinny nadać się pod sklep, zarówno mniejszy, jak i większy.