Skocz do zawartości


Adam

Rejestracja: 01 mar 2012
Poza forum Ostatnio: sty 05 2017 12:50
-----

Moje tematy

kiedy złożyć skargę na interpretację podatkową?

05 styczeń 2017 - 12:50

Chodzi o to, że firma chciałaby wnieść skargę na indywidualną interpretację podatkową dotyczącą kwestii spornych odnośnie podatku PIT. Zostało już wniesione do organu podatkowego stosowne wezwanie do usunięcia naruszenia prawa. Moje pytanie w związku z tym, jak długo należy czekać na odpowiedź organu, zanim firma złoży właściwą skargę na indywidualną interpretację podatkową? Czy określają to przepisy?


dokumentacjia VAT w przypadku zamiany wadliwego urządzenia

07 listopad 2016 - 13:24

Dzień dobry, mam następującą sprawę, otóż podatnik sprzedał kontrahentowi urządzenie i wystawił fakturę. Z uwagi jednak na fakt, że nie działa ono prawidłowo, zawarł z kontrahentem umowę, zgodnie z którą zostanie zwrócone pierwotne urządzenie, a na miejsce tego urządzenia zainstaluje inne, poprawnie działające, ale o większej wartości. Powiedzcie proszę, jak należy udokumentować na potrzeby VAT taką transakcję?


kara umowana w księgach rachunkowych - brak akceptacji kontrahenta

21 październik 2016 - 12:50

Dzień dobry, mam następującą sprawę, otóż za niewywiązanie się z warunków umowy firma wystawiła kontrahentowi notę obciążeniową dotyczącą kary umownej. Ale z obciążeniem tym nie zgadza się kontrahent. Co w związku z tym należy zrobić? Czy w ogóle firma powinna ujmować w swoich księgach rachunkowych takie zakwestionowane obciążenie?


różnice kursowe - przelewy z rachunku walutowego za granicę

07 październik 2016 - 12:15

Dzień dobry, mam taką sprawę, otóż spółka z o.o. jest zarejestrowanym podatnikiem podatku VAT we Francji. Kwoty francuskiego VAT do zapłaty są przelewane z rachunku walutowego spółki w polskim banku. Mam w związku z tym pytanie, czy w spółce powstają różnice kursowe?


zwrot kosztów wyżywienia zapewnionego w delegacji

29 wrzesień 2016 - 11:38

Dzień dobry, wyjaśnię, że firma wysyła pracowników w podróż służbową na terenie Polski. Zapewnia im pełne wyżywienie. Dokonując rozliczenia kosztów podróży, pomniejszenie diety za każdy posiłek powoduje, że w sytuacji niektórych osób koszt wyżywienia przewyższył wysokość przysługującej diety. Czy wobec tego pracownik powinien zwrócić nam tę nadwyżkę?