Skocz do zawartości


nana

Rejestracja: 06 mar 2012
Poza forum Ostatnio: mar 02 2013 16:19
-----

Moje posty

W temacie: staż z urzędu pracy

15 wrzesień 2012 - 08:52

Ukończyłem 3-miesięczny staż i chcę iść na kolejny (Urząd ponoć pieniądze na staże ma). Moje pytanie czy musi być jakiś odstęp czasu między zakończeniem jednego stażu a rozpoczęciem kolejnego?

Musisz zapytać bezpośrednio w swoim PUP, bo tylko tam zapada decyzja o skierowaniu na staż bądź też nie. Żaden powszechnie obowiązujący przepis prawny nie reguluje tej kwestii. Ustawodawca pozostawił decyzję o skierowaniu na staż Urzędowi Pracy.

W temacie: staż z urzędu pracy

31 sierpień 2012 - 18:40

Lekarz rodzinny nie ma uprawnień do orzekania z zakresu medycyny pracy, więc uzyskanie takiego zaświadczenia jest bezcelowe. Udaj się do lekarza medycyny pracy, bo tylko on może wydać opinię dot. odbywania przez ciebie stażu na danym stanowisku.

W temacie: staż z urzędu pracy

27 czerwiec 2012 - 16:21

(...) Martwię się jednak, że z powodu tego jednego podpisu PUP może mi nie wypłacić stypendium stażowego ( z racji, że do listy obecności uzyskała dostęp osoba trzecia). Czy moje obawy są słuszne?

Myślę, że aż tak dramatycznie nie będzie. Nie powinno to wstrzymać wypłaty stypendium, bo jak napisała doriss, ewidentnie jest to zaniedbanie pracodawcy i to pracodawca powinnien jak najszybciej sprostować listę obecności. Proszę zadzwonić do swojego PUP i przytoczyć jak wygląda sprawa. Na pewno UP poinformuje jak załatwić sprawę tak, aby było dobrze.

Czy bezrobonty ma obowiązek powiadomić UP o uzyskaniu prawa jazdy?

Powinien. Chociaż nie jest to zmiana, która miałaby wpływ na posiadanie statusu bezrobotnego. Ale kwalifikacje się zmieniły i bezrobotny powinien to zgłosić UP. Może mieć to decydujący wpływ na dobór ofert pracy, stażu, szkoleń itp i uniknąć nieporozumień. Chodzi mi o to, że jeśli UP kieruje bezrobotnego na daną formę aktywizacji (np. staż, prace interwencyjne) na podstawie nieaktualnych danych, które decydują o jego uczestnictwie, bezrobotny może mieć problemy. Zwłaszcza jeśli będzie się to wiązało z uzyskiwaniem świadczenia.

W temacie: staż z urzędu pracy

25 czerwiec 2012 - 20:53

Jeśli w ramach tej samej umowy stażowej nikt inny nie rozpoczął stażu, to nie powinny się tam znajdować podpisy innych osób poza podpisem twoim i pracodawcy, który zatwierdza listę obecności przed przekazaniem do UP.

W temacie: staż z urzędu pracy

17 czerwiec 2012 - 21:52

Każda osoba bezrobotna zobowiązana jest do powiadomienia UP o zmianach istotnych dla statusu osoby bezrobotnej takich jak np. podjęcie pracy czy podjęcie nauki w systemie stacjonarnym. Odradzam zatem zatajanie podjęcia studiów stacjonarnych przed UP. Przede wszystkim jest to sprzeczne z prawem, ponadto takie rzeczy lubią wychodzić na jaw "przypadkiem" i to nawet po kilku latach. A wtedy trzeba będzie zwrócić UP nie tylko koszty, o których pisałam wcześniej, ale też stypendium stażowe za nieuprawniony okres. Zwrot będzie zasądzony w kwocie brutto (czyli więcej niż wpływa na konto) + ustawowe odsetki.