Skocz do zawartości


Admin Prawo

Rejestracja: 17 kwi 2014
Poza forum Ostatnio: Informacja prywatna
-----

Moje tematy

Kiedy podróż służbowa będzie czasem pracy?

wczoraj, 22:21

Podróże służbowe stały się nieodłącznym elementem pracy dla wielu polskich pracowników. Podróże te często mają miejsce poza godzinami pracy lub w dni wolne od pracy. Czy podróże służbowe wliczane są do czasu pracy oraz czy podróż służbowa może usprawiedliwić nieobecność w pracy?

Powrót do artykułu: Kiedy podróż służbowa będzie czasem pracy?

Umowa pożyczki – forma, treść, przepisy

wczoraj, 10:31

Umowa pożyczki jest jedną z najbardziej popularnych umów zawieranych w obrocie gospodarczym. Należy do grupy umów cywilnoprawnych dwustronnie zobowiązujących uregulowanych w Kodeksie cywilnym. Zgodnie z art. 720 § 1 k.c. przez umowę pożyczki dający pożyczkę zobowiązuje się przenieść na własność biorącego określoną ilość pieniędzy albo rzeczy oznaczonych tylko co do gatunku, a biorący zobowiązuje się zwrócić tę samą ilość pieniędzy albo tę samą ilość rzeczy tego samego gatunku i tej samej jakości. O czym należy pamiętać zawierając umowę pożyczki?

Powrót do artykułu: Umowa pożyczki – forma, treść, przepisy

Świadczenie w ramach programu „Dobry start” a wiek dziecka

05 lipiec 2020 - 22:00

Czy przepisy określają wiek dziecka, na które można otrzymać świadczenie w ramach programu „Dobry start”? Wątpliwości w tym zakresie mają zarówno rodzice 20-latków, jak i dzieci odbywających roczne przygotowanie przedszkolne.

Powrót do artykułu: Świadczenie w ramach programu „Dobry start” a wiek dziecka

Skarga nadzwyczajna - nowe rozwiązanie w ustawie o SN

05 lipiec 2020 - 21:29

Możliwość złożenia skargi nadzwyczajnej na prawomocny wyrok polskiego sądu przewiduje ustawa o Sądzie Najwyżym. Nowe przepisy weszły w życie 3 kwietnia 2018 r.

Powrót do artykułu: Skarga nadzwyczajna - nowe rozwiązanie w ustawie o SN

Tarcza antykryzysowa 4.0 – jakie zmiany przewiduje?

04 lipiec 2020 - 12:45

Tarcza antykryzysowa 4.0. ma przede wszystkim zminimalizować skutki utraty płynności finansowej przedsiębiorców dotkniętych koronawirusem. Przewiduje m.in. przepisy antyprzejęciowe, dopłaty do oprocentowania kredytów bankowych dla firm, wsparcie budżetów samorządów. Prezentujemy najważniejsze zmiany, jakie zawiera projekt ustawy o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych na zapewnienie płynności finansowej przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19 oraz o zmianie niektórych innych ustaw.

Powrót do artykułu: Tarcza antykryzysowa 4.0 – jakie zmiany przewiduje?