Skocz do zawartości


Admin Prawo

Rejestracja: 17 kwi 2014
Poza forum Ostatnio: Informacja prywatna
-----

Moje tematy

Argumenty przeciwko zniesieniu limitu składek na ZUS

wczoraj, 14:35

Pracodawcy podają argumenty przeciwko zniesieniu limitu składek na ZUS. Zniesienie limitu 30-krotności składek znajduje się w projekcie budżetu na 2020 r. Wicepremier Jarosław Gowin jest jednak przeciwny temu pomysłowi i uważa, że temat ten zostanie zdjęty z agendy.

Powrót do artykułu: Argumenty przeciwko zniesieniu limitu składek na ZUS

Umowa zlecenie - składki ZUS 2019

wczoraj, 10:10

Umowa zlecenie w 2019 r. wymaga odprowadzania składek ZUS. Jakie składki na ubezpieczenie społeczne należy opłacać w przypadku zatrudnienia na podstawie zlecenia studenta, osoby zatrudnionej w innej firmie, własnego pracownika, osoby bezrobotnej, emeryta lub rencisty, przedsiębiorcy?

Powrót do artykułu: Umowa zlecenie - składki ZUS 2019

Kiedy przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne może odciąć dostawę wody?

17 październik 2019 - 21:06

Przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne może, w pewnych, ustawowo określonych przypadkach, odciąć dostawę wody. Sama procedura odcięcia dostaw wody nie jest prosta i wymaga m.in. powiadomienia odbiorcy, wobec zamierza się przeprowadzić procedurę odcięcia wody przynajmniej na 20 dni przed planowanym terminem odcięcia wody oraz wskazania zastępczego punkt poboru wody pitnej. W jakich okolicznościach przedsiębiorstwo może odciąć dostawę wody?

Powrót do artykułu: Kiedy przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne może odciąć dostawę wody?

PPK – porównanie ofert instytucji finansowych

17 październik 2019 - 19:47

Wybór instytucji finansowej, która będzie prowadziła program Pracowniczych Planów Kapitałowych to wyzwanie, przed którym stoi wielu pracodawców w Polsce. Decyzja ta jest bardzo ważna, ponieważ to od niej zależy bezpieczeństwo finansowe pracowników. Na co zwrócić uwagę przy tego rodzaju wyborze?

Powrót do artykułu: PPK – porównanie ofert instytucji finansowych

Edukacja seksualna

17 październik 2019 - 06:26

Edukacja seksualna to propozycja nowego, obligatoryjnego przedmiotu szkolnego, wysunięta przez resort edukacji. Właściwy poziom i jakość nauczania młodzieży w zakresie edukacji seksualnej ciągle wzbudza wiele wątpliwości i nie dorównuje zachodzącym zmianom społecznym.

Powrót do artykułu: Edukacja seksualna