Skocz do zawartości


Kancelaria ITD-PIP

Rejestracja: 05 mar 2012
Poza forum Ostatnio: gru 18 2020 14:17
-----

Moje posty

W temacie: EWIDECJA CZASU PRACY KIEROWCY

18 grudzień 2020 - 14:17

Jeśli bez naczep i bez przewożenia czegoś specjalnie, to OUT wystarczy. Na potrzeby potem wyjaśnienia taki zapisów w tachografie, dobrze jest wykonać wydruk z opisem sytuacji ("uczestnictwo w uroczystościach pogrzebowych, przejazd prywatny.").


W temacie: EWIDECJA CZASU PRACY KIEROWCY

12 grudzień 2020 - 13:08

Konkretne wydłużenie o 2h jazdy na powrót do bazy dotyczy jazdy dziennej  (9/10h) oraz jazdy tygodniowej (56h). Czas jazdy dwutygodniowej można naruszyć również, ale już tylko w takim zakresie ile wymaga tego dojazd do najbliższego bezpiecznego postoju. Trzeba trochę niezależnie na te naruszenia patrzeć i wszystko opisywać w odpowiedni sposób.


W temacie: EWIDECJA CZASU PRACY KIEROWCY

12 październik 2020 - 12:36

Witam,

Czy jeżeli kierowca przeprawia się promem z Holandi do Wielkiej Brytanii i w tym czasie robi 9 godzinny odpoczynek dobowy należy mu się ryczał za nocleg?
Co w przypadku jeżeli robi to w dzień? np od godz. 10:00 do godz. 19:00 ? 
Co w przypadku jeżeli robi odpoczynek dzienny dzielony za sprawą przeprawy promowej?

Z góry dzięki za info  

1. Jeśli ma zapewniony nocleg na promie, to ryczałt nie przesługuje.

2. Za granicą nie ma znaczenia w jakiej części dnia jest realizowany odpoczynek.

3. Prawidłowo odebrany odpoczynek promowy oznacza, że kierowca skorzystał z noclegu na promie a zatem nie przysługuje ryczałt.


W temacie: EWIDECJA CZASU PRACY KIEROWCY

09 październik 2020 - 10:39

Może są jeszcze inne pytania lub niepewność? Jeśli tak zapraszam na bezpłatny webinar w środę o delegacjach. Będzie okazja zweryfikować tematy (i poznać się on-line). Info w stopce.


W temacie: EWIDECJA CZASU PRACY KIEROWCY

09 październik 2020 - 08:44

Akurat delegacje kierowcy należą się zawsze gdy tylko opuszcza miejscowość gdzi ejest siedziba. Ten zapis w umowie nie ma znaczenia dla kierowców, bo ustawowy zapis o delegacjach jest ważniejszy i mówi od razu o miejscowości. Zatem sugeruję nawet nie kombinować z województwem albo coś, bo każdy wyjazd z miejscowości z siedziby firmy jest już delegacją ii tylko kwestia czasowo ile trwa. Jeśli pow. 8h, to już należy się pół diety.