Skocz do zawartości


Mocca30

Rejestracja: 14 lis 2018
Poza forum Ostatnio: gru 14 2018 12:16
-----

Moje posty

W temacie: Gadżety w reklamie

14 grudzień 2018 - 11:10

Myślę, że może to być zbędny gadżet i niekoniecznie przydatny. Bardziej przydatny może być już choćby długopis albo notatnik. Coś, co faktycznie się przydaje. Smycze do kluczy z kolei są już zbyt oklepane na przykład i też niekoniecznie każdy używa. 


W temacie: Zwolnienie L4 A odrabianie godzin

07 grudzień 2018 - 10:44

Absolutnie nie. Kierownik niestety nie zna przepisów lub liczy na to, że Pani się nie zna i w ciemno zgodzi. Proszę się nie godzić na takie praktyki. 


W temacie: WC: razem z łazienką czy osobno?

06 grudzień 2018 - 13:44

Preferuję osobno WC i łazienkę, dla mnie to kryterium kluczowe podczas wyboru mieszkań. Przy zakupie mieszkania zwracałem na to uwagę i odrzucałem mieszkania, w których WC było w jednym pomieszczeniu z łazienką. Wygoda jest spora, przy większej rodzinie nie wyobrażam sobie mieć jednej łazienki na wszystkie te osoby.


W temacie: Wysokość L4 w ciąży

04 grudzień 2018 - 13:39

Moim zdaniem odpowiedź na to pytanie jest w regulaminie wewnętrznym Pani firmy lub w umowie.


W temacie: Kradzież zdjęć ze stron internetowych a ochrona praw autorskich

03 grudzień 2018 - 11:04

Moje zdjęcia zostały skradzione i wystawione na OLX , ktoś podszywa się pode mnie i opisuje mój towar ,ale w negatywnym świetle ,mało tego obraża firmę i jej produkty . Pomimo wielu zgłoszeń OLX nie reaguje.

 

Zgodnie z art. 4310 „przedsiębiorca, którego prawo do firmy zostało zagrożone cudzym działaniem, może żądać zaniechania tego działania, chyba że nie jest ono bezprawne. W razie dokonanego naruszenia może on także żądać usunięcia jego skutków, złożenia oświadczenia lub oświadczeń w odpowiedniej treści i formie, naprawienia na zasadach ogólnych szkody majątkowej lub wydania korzyści uzyskanej przez osobę, która dopuściła się naruszenia”.

 

Można w takiej sytuacji żądać zaniechania działania wyrządzającego szkodę, złożenia oświadczenie odpowiedniej treści i formie na portalu, na których zamieszczała wpisy, zadośćuczynienia pieniężnego lub zapłaty odpowiedniej sumy pieniężnej na wskazany cel społeczny.

 

Trzeba wtedy oczywiście przedstawić dowody, bo to na Państwu ciąży wtedy obowiązek udowodnienia winy. Jednak skoro OLX nic nie robi, można spróbować w ten sposób.