Skocz do zawartości


yoska1981

Rejestracja: 12 lip 2018
Poza forum Ostatnio: lip 09 2019 06:53
-----

Moje tematy

Prośba o pomoc. NIerzetelny wykonawca.

04 lipiec 2019 - 12:44

Dzień Dobry

 

Trafiliśmy na nierzetelnego wykonawcę. Zakładaliśmy klimatyzacje. Na klimatyzację składały się 2 agregaty zewnętrzne, splity i przewierty dachowe. Wystawił nam pierwszą fakturę w 2018 roku z podatkiem VAT 23 i nazwą pozycji klimatyzator MDV. W roku 2019 doszła faktura na drugi klimatyzator , która dała nam już do myślenia. Proforma faktury w nazwie pozycji brzmiała klimatyzator wraz z montażem 8%. Po niej były jeszcze dwie kolejne faktury na przewierty dachowe 23% i pompki skroplin 23%. zapytaliśmy się jego dlaczego tych faktur na mieszkanie 80 m nie policzy 8% vatem? On zasłaniał się nie wiedzą bo wcześniej nie zakładał osobom prywatnym tylko firmom (chodz miałam go z polecenia, że osobie prywatnej założył klimatyzację) i wystawia nam TERAZ fakturę zbiorczą na 8% tym, że nie ujmuje w niej FAKTURY pierwszego klimatyzatora  Z 2018ROKU. Pytam się jego dlaczego? On odpowiada"Wcześniej nie posiadałem wiedzy i wobec powyższego NIE MAM MOŻLIWOŚCI COFNIĘCIA ZAKSIĘGOWANEJ FAKTURY Z ZAMKNIĘTEGO OBIEGU ROKU I DOLICZENIA DO CAŁOŚCI. a potem wystawia mi JESZCZE oświadczenie ,że  jest po konsultacji ze swoim urzędem skarbowym i niedopuszczalna jest korekta faktury z 2018roku ponieważ na podstawie faktury został zakupiony tylko i wyłącznie towar i powinien być w stawce 23%. czy dobrze postępuje. A jeżeli byłby uczciwy (chodź wg mnie nie jest) to nie powinien nam wystawić faktury korekty do pierwszej faktury z nazwa pozycji klimatyzator wraz z montażem 8% Proszę o pomoc.

 


Podpisanie umowy najmu a wykup mieszkania

12 lipiec 2018 - 19:40

Dzień dobry.

Skłaniam się z zapytaniem do Państwa. Chcemy wykupić mieszkanie komunalne w kamienicy od gminy, które przylega do naszego mieszkania własnościowego. W ten sposób chcemy poszerzyć metraż naszego mieszkania o jeden pokój. Lokal, które chcemy wykupić  posiada tylko jeden pokój bez żadnych mediów (gazu i wody). Właściciel, który wyjmował to mieszkanie korzystał z toalety na półpiętrze a wodę pobierał ze strychu. 

Warunkiem wykupu mieszkania jest podpisanie umowy najmy na określony czas aby móc nabyć lokal w procedurze bezprzetargowej. Dziś dostałam projekt umowy od Zarządcy. Po przeczytaniu tego projektu mam wiele wątpliwości i pytań:

- brak punktu, ze po okresie najmu mamy pierwszeństwo do wykupu

- koszty przyłączenia lokalu (prace budowlane) ponosi Inwestor - brak załącznika do projektowanej umowy czyli protokołu zdawczo - odbiorczego jak i również dokumentacji fotograficznej. Lokal jest do generalnego remontu. Kiedy powinna nastąpić wycena lokalu? Przecież po generalnym remoncie podnosimy standard lokalu czy operat szacunkowy nie powinien zostać przeprowadzony przez Gminę przed remontem.

Dziękuje i proszę o pomoc.