Skocz do zawartości


Quest

Rejestracja: 25 maj 2018
Poza forum Ostatnio: maj 28 2018 07:51
-----

Moje posty

W temacie: UberEats, a własna działalność

25 maj 2018 - 18:27

Dzisiaj nie każdy właściciel firmy to doktor ekonomii czy też zarządzania, więc nie zawsze pytania są banalne a normalne. Grunt to szybko się uczyć, bo niestety w prowadzeniu firmy nieznajomość prawa szkodzi.... i to bardzo. 

 

Co do Twojego pytania, czy działalność gospodarcza czy partner, skoro ma być to Twoja dodatkowa praca, to wszystko zależy od tego co jest Twoją główną i czy ona w ogóle jest. Jeżeli masz etat (czyt. Umowę o Pracę), u swojego aktualnego pracodawcy, to Twoim jedynym kosztem w związku z prowadzeniem działalności gospodarczej będzie podatek dochodowy, czyli 18% od tego co zarobisz, miesięcznie albo kwartalnie (zależy jaki cykl płatności wybierzesz) oraz składka na ubezpieczenie zdrowotne - najniższa w 2018 roku, to 319,94. 

Dodatkowo do swoich kosztów miesięcznych, skoro będzie to Twoja pierwsza firma, dolicz sobie koszty usług księgowych - ok. 100-200 zł, w zależności jaka firma. Koszty usług księgowych możesz wrzucić sobie w koszty prowadzenia działalności. Zapłacisz mniejszy podatek dochodowy. 

 

Więc sam musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, czy na pewno jesteś wstanie tyle zarobić na Uber Eats, że będziesz wstanie utrzymać firmę i dodatkowo na tym zarabiać. Z tego co wiem po swoim mieście, to stawki za dostawy nie powalają na kolanach i musisz naprawdę nie źle namachać się na rowerze żeby coś na tym zarobić. Póki usługa dopiero wchodzi do Twojego miasta, to jeszcze możesz zyskać tym że nie będziesz miał konkurencji w postaci innych dostawców. W raz z rozwojem usługi, będziesz musiał się bić o zlecenia i tak jak jest w Warszawie na Centralnym, gdzie stoi po 10-20UberEats i czeka na zlecenie.