Skocz do zawartości


konat1977

Rejestracja: 14 lis 2017
Poza forum Ostatnio: wrz 20 2018 14:56
-----

Moje posty

W temacie: Fotelik samochodowy z systemem ISOFIX - czy warto go kupić?

20 wrzesień 2018 - 14:56

Najpierw należałoby podejść do tego, dla jakiego dziecka dany fotelik ma być. Dla najmłodszych to moim zdaniem tylko taki montowany tyłem w kierunku jazdy. Im starsze dziecko tym szerszy wybór i więcej możliwości. Wspomniany tu wyżej Smart Kid Belt jest całkiem ciekawym rozwiązaniem, który sprawdza się u nas. Problem mamy taki, ze do szkoły dziecko dowożę ja albo żona. A do odebrania jesteśmy my i jeszcze dziadkowie. Wszystko zależy od danego dnia. Trochę to loteria. W szkole fotelika nie zostawimy, bo szkoła nie chce brać odpowiedzialności za niego. Więc jakie mam rozwiązanie? Albo kupić 3 foteliki (koszty) albo stosować takie alternatywy jak ten pas. Ma wszystkie certyfikaty (a nawet więcej), testy widoczne na YT wyglądają bardzo dobrze, więc od jakiegoś czasu właśnie go użytkujemy.


W temacie: Oknoplast czy Drutex? Które okno wybrać?

10 sierpień 2018 - 14:44

Mam Oknoplastu okna z serii Winergetic. Bardzo ciepłe i dobrze się spisują. Oglądałem w Sampre okna z serii passive z wkładką PUR i aerożelem. To faktycznie kosmiczna technologia patrząc na parametry. Niestety nie były na moją kieszeń ale po za tym to chyba najcieplejsze okna na rynku.


W temacie: Księgowość Online

11 kwiecień 2018 - 11:47

Problem z takimi platformami internetowymi jest taki, że w razie kontroli US nikt od nich nie przyjedzie i sami musimy się tłumaczyć z różnych metod księgowych, które na przestrzeni 5 lat stosowaliśmy. A czy mamy taka wiedzę skoro nie jesteśmy księgowymi? Już chyba rozwiązanie tradycyjne pod tym względem jest lepsze. A tradycyjne biura stają się coraz bardziej nowoczesnymi bytami, dostępnymi online. Działają tak samo jak te platformy a jednak jest z nimi kontakt tradycyjny. Można się z nimi skontaktować np. przez Skype. Można im zawieźć papierowe faktury i sami je wprowadza do systemu w ciągu kilku minut (korzystając ze skanowania i aplikacji OCR dedykowanej do faktur, np.: InvoiceDigitizer. Do tego jest duża szansa, że wszystkie dokumenty dostępne sa w formie elektronicznej gdzieś na serwerach i jak potrzebuję wyszukać jakies informacje, to szukam na komputerze a nie w segregatorach. To duże ułatwienie.


W temacie: Czy prowadził ktoś księgowość sam używając programu online?

09 kwiecień 2018 - 14:21

Zawsze do tej pory korzystałem z programów od RESET2 z Wrocławia.

Bardzo dobry program. Wybór moim zdaniem bardzo trafiony. Zobacz sobie też InvoiceDigitizer które to doskonale współgra właśnie z RESET2. Mają fajnie napisaną integrację. Jak masz sporo faktur w formie papierowej, to takie rozwiązanie sporo przyspieszy i ułatwi Twoja pracę.


W temacie: Czy inwestowanie w nieruchomości nadal się opłaca?

13 marzec 2018 - 09:57

Ja myślę, że to nadal dobry biznes. Tylko kiedy ma się więcej nieruchomości, warto mieć kogoś kto ogania administrowanie nieruchomościami wrocław, bo samemu w pewnym momencie trudno wszystko samemu ogarnąć.

To prawda. Mam też mieszkanie we Wrocławiu którym opiekuje się DJN. Oni szukają najemców, wynajmują lokal i zapewniają odpowiednią obsługę. Ja nie muszę się martwić o jakieś drobne naprawy, problemy z najemcami czy nawet ich wyszukiwanie. Całość jest po stronie DJN a ja tylko sprawdzam, czy regularnie przelewają na moje konto. Najważniejsze, że to jest bezpieczne.