Skocz do zawartości


Kamil232

Rejestracja: 24 kwi 2017
Poza forum Ostatnio: kwi 26 2017 14:21
-----

Moje tematy

Kupiony samochód z wadą ukrytą

24 kwiecień 2017 - 17:07

Witam serdecznie. 
 

Jakoś około miesiąca kupiłem samochód (  Opel vectra B ). 
Samochód był wystawiony na OLX za 2600 zł i to do 10km ode mnie ( znam gościa z widzenia ) więc zadzwoniłem, pogadaliśmy i się ustawiliśmy ze przyjadę do niego następnego dnia.
Przyjechaliśmy wszystko fajnie wyglądało, przejechałem się i było nawet spoko, a że się za zbytnio na samochodach nie znam ( rozmawiałem z gościem który się zna,aby pojechał ze mną lecz nie miał czasu) , to poszliśmy zaraz do jego mieszkania spisać umowę. 
W trakcie spisywania umowy jeszcze mówił co tam robił z samochodem, że go nigdy nie zawodził itd. 
Dogadaliśmy się tak, że zszedł 100zł i spisaliśmy umowę na 900zł, aby nie płacić podatku, a w umowie jeszcze było że stan pojazdu znany, więc wątpię że da się coś z tym zrobić. 
Minęło trochę czasu i ciężko się jeździło samochodem ( jakbym tracił panowanie ) więc po kilku dniach oddałem do mechanika i On jeszcze tego samego dnia oddzwania i pyta sie kiedy kupiłem ten samochód, bo widać ze ktoś cię ewidentnie wpakował na minę. 
Pogadaliśmy chwilę i powiedziałem że możliwe to to się psuło po mojej jeździe, lecz powiedział że to były ukryte wady " Zrobił tak, aby pojeździł trochę i w tym czasie się go pozbyć.Porobię zdjęcia i polecam ci skontaktować się do rzecznika praw . " 
To były Jego słowa, lecz jak napisałem w umowie jest stawka 900 zł ( co mi się wydaje że przez to nic nie mogę zrobić ).
Cała robocizna tak na pierwszy rzut oka, to około 1500zł. 
 

Może wy coś wiecie czy można coś z tym zrobić, czy niestety tak jak podejrzewam, że nie można za wiele. 
 

Pozdrawiam i dziękuję z góry.