Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kurs w Stowarzyszeniu księgowych-warto???

wróć do serwisu Księgowość 55 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2017 - 11:09

Nigdy nie miałem z tym styczności i się na tym nie znam. Dlatego kompletnie nie jestem w stanie pomóc...

Po co ten komentarz tutaj to nie mam pojecia...

#42 paolka

paolka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 19 grudzień 2017 - 18:41

studiowałam administrację 5 lat i tak naprawdę nie mam żadnych uprawnien ani doświadczenia,bo na praktykach to się tylko kawkę robiło i papiery układało, dlatego uważam że lepiej jest iść na kurs np do akademii biznesu i zdobyć konkretną wiedzę a potem szukać jakiegoś stażu w zawodzie

#43 Guest_Agata

Guest_Agata
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2017 - 08:44

Witam, chciałabym się podpiąć pod wątek. Mam 10letnią praktykę w księgowości jako samodzielna księgowa w biurze rachunkowym. Wszystkie firmy, które rozliczałam były na pełnych księgach. Chcę teraz zrobić kurs III stopnia na Głównego Księgowego i zastanawiam się co wybrać - czy kurs w SKwP czy kurs w MDDP. Bardzo proszę o opinię

#44 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13101 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 27 grudzień 2017 - 21:50

Mając takie doświadczenie, i to w BR gdzie miałaś różne firmy, nie wiem czy dowiedziałabyś się nowych rzeczy na jakimś kursie.  

#45 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 09 czerwiec 2018 - 08:54

Świat idzie do przodu i nie wyobrażam sobie obecnie jeździć gdzieś na koniec Polski i robić kurs czytając materiały w formie papierowej, wypełniać testy długopisem itp. Era kamienia łupanego dobiegła końca. Mamy XXI wiek i jest tyle wprowadzonych innowacji, że czemu z nich nie skorzystać? Ja robiłem kurs w formie online w Krajowej Izbie Księgowych i było mega efektywne, prowadzony zgodnie z przepisami oświatowymi itp. itd. 

#46 swistak555

swistak555

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 09 czerwiec 2018 - 15:01

Dzięki wielkie za ciekawe informacje w tym temacie. Z całą pewnością przydadza mi się one :)

Im mniej człowiek wie, tym łatwiej mu żyć. Wiedza daje wolność, ale unieszczęśliwia.

#47 Guest_Gość1

Guest_Gość1
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2018 - 20:19

Szczerze, ale nie rozumiem jak można iść na kurs do SKWP i księgować na kontach teowych? Po takim kursie ludzie nie wiedzą nic poza teorią która nie liczy się w żadnej pracy. Praktyka, zwłaszcza na programie komputerowym i połączenie tego z ksiegowaniami ..do tego wiedza z podatków i analiza .. na te certyfikaty nie zwracają uwagi żadni pracodawcy! Ja sama zatrudniając osoby do księgowości eliminuję osoby po SKWP bo jest to tylko wiedza teoretyczna której nie wykorzystają w praktyce.

#48 Guest_mili

Guest_mili
  • Goście

Napisano 21 czerwiec 2018 - 21:02

pytanie do osób które skończyły II stopień w SKWP - czy kurs obejmuje temat sporzadzania rachunku wyniku i bilansu w sposób szeroki czy jedynie podstawowy? Czy dla osoby pracującej w księgowości, uczestniczącej w różnych rachunkowych tematach (asystent głównego księgowego w firmie produkcyjnej) będzie to strata czasu ?

#49 witek123

witek123

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów
  • Lokalizacjałódź

Napisano 13 lipiec 2018 - 10:42

pewnie, ze warto isc. zawsze mozna dowiedziec sie czegos nowego, odswierzyc zdobyte juz informacje:)

#50 marikaa

marikaa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 85 postów

Napisano 06 sierpień 2018 - 16:57

a powiedzcie mi gdzie kupujecie literaturę branżową ? Wiadomo, że przepisy czasem się zmieniają i trzeba być na bieżąco a ja lubię mieć wszystko pod ręką w wersji papierowej :) Ja od jakiegoś czasu zamawiam książki w wydawnictwie Wiedza i Praktyka, mają tam niezle rozbudowany dział poświęcony właśnie księgowości i finansom. 

#51 Guest_Basia

Guest_Basia
  • Goście

Napisano 03 listopad 2018 - 13:35

A co powiedzie o MDDP? Jestem przed wborem i zastanawiam się, gdzie iść, a syszałam o nich dobre opinie.

#52 Guest_Joanna

Guest_Joanna
  • Goście

Napisano 03 listopad 2018 - 20:35

Ja osobiście polecam. Jestem po ich kursie właśnie w Krakowie i jestem bardzo zadowolona, że ich wybrałam. Przede wszystkim ze względu na kadrę, ale w ogóle organizacyjnie i całościowo bardzo wartościowo.

#53 kogiro

kogiro

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 05 listopad 2018 - 15:16

Dzięki wielkie za interesujące porady. Z całą pewnością przydadzą mi się :)

W życiu każdego człowieka dojrzewanie oznacza zagłębianie się w siebie – tam są korzenie – Osho

#54 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 11 listopad 2018 - 15:13

Stowarzyszenie Księgowych w Kielcach.

#55 Guest_aniela

Guest_aniela
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2018 - 18:42

ja robiłam kurs księgowy w mddp i  w zasadzie mogę polecić, bo mają aktualne informacje, caly kurs prowadzony w przemyslany sposób no i spora dawka wiedzy praktycznej a nie tylko sucha teoria, co do skwp to slyszalam ze mają bardzo nie równe kursy, zależy jak się trafi, dlatego zdecydowałam się na mddp, bo jeżeli chodzi o cene to jest naprawdę na bardzo podobnym poziomie.

#56 Guest_gosc23

Guest_gosc23
  • Goście

Napisano 02 luty 2019 - 19:42

Szczerze, ale nie rozumiem jak można iść na kurs do SKWP i księgować na kontach teowych? Po takim kursie ludzie nie wiedzą nic poza teorią która nie liczy się w żadnej pracy. Praktyka, zwłaszcza na programie komputerowym i połączenie tego z ksiegowaniami ..do tego wiedza z podatków i analiza .. na te certyfikaty nie zwracają uwagi żadni pracodawcy! Ja sama zatrudniając osoby do księgowości eliminuję osoby po SKWP bo jest to tylko wiedza teoretyczna której nie wykorzystają w praktyce.

co za bzdury.....

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych