Skocz do zawartości

nie dopuszczenie do pracy przez lekarza

wróć do serwisu Kadry 26 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Ewa Sz.

Guest_Ewa Sz.
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2008 - 14:12

wysłałam pracownicę do lekarza na badanie okresowe, lekarz z powodu wysokiego ciśnienia nie podpisał badań, co pracodawca ma w takim przypadku zrobić skoro nie może pracownika dopuścić do pracy?

#2 Guest_Kot

Guest_Kot
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2008 - 14:18

Po prostu nie może go przyjąć do pracy. Jeśli to okresowe, to niestety musi zwolnić. Jeśli nie ma oczywiście innego stanowsika dla pracownika. Rozumiem, że określenie"nie podpisał badań" oznacza ,że pracownik nie otrzymał zaświadczenia o braku przeciwskazań do pracy na danym stanowisku ?

#3 Guest_mm

Guest_mm
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2008 - 14:22

pracownik powinien iść do lekarza i otrzymać zwolnienie lekarskie

#4 Guest_pokrzywa

Guest_pokrzywa
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2008 - 14:23

Nie spiesz sie tak. W takiej sytuacji u mnie lekarz kieruje pracownika do lekarza rodzinnego w celu lecznia, więc praconwik idzie na chorobowe. MOże się podleczy i wtedy kontrolne, okresowe i do pracy albo świadczenie rehabilitacyjne.

#5 Guest_em

Guest_em
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2008 - 14:27

Pracownikowi przysługuje odwołanie od decyzji lekarza, na zaswiadczemiu jesdroga odwoławcza jaka przysługuje pracownikowi i pracodawcy. Nalezy z niej skorzystac.

#6 Guest_wer

Guest_wer
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2008 - 14:28

A nie napisał , że niezdolny do pracy ? COś mu musi napisać , jak niezdolny na danym stanowisku to może przenieść na inne , a jak nie możesz to prawo dopuszcz możliwość rozwiązania umowy w takiej ytuacji.

#7 Guest_mr

Guest_mr
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2008 - 18:36

jak sie pracpwnica bedzie bała zwonienia to nałyka sie tabletek na obnizenie cisnienia, pójdzie do lekarze cisnienie bedzie w normie i PAPIERKI SIE ZGADZAJA,praconik jest zdrowy moze pracowac.tylko ze w pracy moze dostac wylewu , zawału. smierc, a kadrowi tylko zwolnic zwolnic przepisy przepsy..ludzie stoją za tymi przepisami konkretne przypadki.pamietajcie o tym zwalniajac pracownika bo tak pozwala kodeks pracy , czasami sie zastanówcie sztywniacy.

#8 Guest_emi

Guest_emi
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2008 - 19:39

mr strasznie sie tutaj wymądrzasz, jakby inni robili pracownikom krzywde a Ty jestes obrońca uciesnionych :)((( opanuj się, kazdy jest odpowiedzialny za to co robi i kadrowiec nie moze dopuscic pracownika do pracy bez waznych badań lekarskich .W tej konkfretnej sytuacji albo pracownik pójdzie do lekarza rodzinnego, podleczy sie i otrzyma "zdolnośc do pracy", albo niestety pracodawca bedzie musiał ja zwolnić, innego wyjscia nie ma. Pracownik bedzie musiał przejść na rentę..

#9 Guest_xyz

Guest_xyz
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2008 - 20:18

emi a kto da rentę na ciśnienie? z podwyższonym ciśnieniem można pracować, wystarczy odpowiednie leki przyjmować. To ty się wymądrzasz, już nie pierwszy raz.

#10 Guest_emi

Guest_emi
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2008 - 20:38

wysokiemu cisnieniu zawsze towarzyszą inne choroby - uwazaj bo zaraz ty cisnienia dostaniesz, ze złosci !!!

#11 Guest_mr

Guest_mr
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2008 - 20:50

i to jest własnie reakcja kadrowców jak kij w mrowisku. awantura gotowa. pyszne!! dziwni jesteście

#12 Guest_emi

Guest_emi
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2008 - 21:13

nie jest tak źle mr,, w kazdym srodowisku sa ludzie i taborety...nie wiesz o tym ?

#13 Guest_ciekawy

Guest_ciekawy
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2008 - 21:17

a co to są taborety?????hi

#14 Guest_weronika

Guest_weronika
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2008 - 22:05

wybierz sie ciekawy do sklepu meblowego, zobaczysz..

#15 Guest_artur

Guest_artur
  • Goście

Napisano 03 październik 2008 - 07:45

mam duży ubytek słuchu w wyniku pracy w hałasie,ponad 86 dB.Mam pytanie, co się stanie gdy przedstawię zaświadczenie o niedopuszczeniu do pracy na tym stanowisku. Jak powinien a jak może postąpić zakład. Czy może mnie zwolnić?

#16 Guest_Mariusz

Guest_Mariusz
  • Goście

Napisano 04 październik 2011 - 21:35

A proszę mi powiedzieć, co ma zrobić moja zona która była na zwolnieniu lekarskim ze względu na złamaną rzepkę, potem przeszła z ZUS u na 3 miesięczny zasiłek rehabilitacyjny i teraz musi stawić się do lekarza Medycyny Pracy a jest nadal chora tylko już na inną chorobę i to poważną ? Składać w ZUS-ie o przedłużenie zasiłku nie może bo to już inna choroba z tamtej jest wyleczona co poświadczył ortopeda. I teraz, jeśli ZUS nie da zasiłku rehabilitacyjnego na nowa chorobę a Medycyna Pracy nie dopuści zony do pracy, co się wtedy z nią stanie ? Na zwolnienie lekarskie iść nie może bo nie będzie miała już ubezpieczenia, do pracy nie dopuszczona. Co w tej sytuacji ma zrobić ? Będę wdzięczny za pomoc

#17 Guest_basia

Guest_basia
  • Goście

Napisano 09 marzec 2017 - 18:04

chorowałem w pracy pół roku, złożyłem wniosek o zasiłek rehabilitacyjny, dostałem odmowę dodam że w tym roku ukończę 63 lata, dzisiaj otrzymałem od lekarza medycyny pracy że jestem niezdolny do pracy, nie ma dla mnie innego stanowiska pracy, a więc chcą rozwiązać umowę pracy, czy w takim razie przysługuje mi zasiłek dla bezrobotnych, bo słyszałem że nie jeśli lekarz wypisał mi takie zaświadczenie, a pracodawca może mnie zwolnic ponieważ jeszcze nie jestem pod ochroną

#18 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19275 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 09 marzec 2017 - 19:41

Przysługuje zasiłek a po pół roku pobierania staraj się o zasiłek przedemerytalny

#19 Guest_K

Guest_K
  • Goście

Napisano 10 maj 2017 - 16:50

Czytam i nie wierzę że tak można traktować ludzi :/ w takim razie każdy po 40 powinien iść na rentę bo nie ma osoby całkowicie zdrowej :/

#20 Ewa_księgowa

Ewa_księgowa

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 104 postów

Napisano 10 maj 2017 - 17:56

To nie oznacza, że są nie zdolni do pracy. Znam starsze osoby, które wracają po długim chorobowym, a nawet po kilkumiesięcznym zasiłku rehabilitacyjnym.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych