Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

zwolnienie lekarskie a z-3

z-3 zwolnienie lekarskie

wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_magda

Guest_magda
  • Goście

Napisano 12 listopad 2012 - 09:42

WitamPracownik 15.10 przepracował cały dzień, następnie w godzinach popołudniowych uległ wypadkowi i trafił do szpitala. Umowa kończyła mu się 31.10, a on nadal przebywał w szpitalu. Kiedy dostarczył zwolnienie lekarskie, okazało się, że jest tam data od 15.10, choć tak naprawdę był wtedy w pracy.Wypłaciłam mu wynagrodzenie chorobowe dopiero od 16.10. Teraz pytanie: jak należy wykazać to w druku ZUS Z-3? Pracownik dalszy zasiłek chorobowy będzie pobierał od zus, więc wysyłam im zwolnienie lekarskie oraz druk zus z-3, tylko czy w pozycji "płatnik składek wypłacił wynagrodzenie za okresy orzeczonej niezdolności do pracy..." nalezy wpisaćod 15.10 (tak jak faktycznie na zwolnieniu lekarskim) czy od 16.10 tak jak zostało wypłacone faktycznie?Co zrobić z tą rozbieznością?

#2 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5947 postów

Napisano 12 listopad 2012 - 09:47

Piszesz od 16.10- faktycznie wypłacone. Ja w takich przypadkach na zwolnieniu piszę notatkę typu. Pracownik w dniu 15.10 świadczył pracę- data i podpis

#3 Guest_magda

Guest_magda
  • Goście

Napisano 12 listopad 2012 - 09:52

Piszesz od 16.10- faktycznie wypłacone. Ja w takich przypadkach na zwolnieniu piszę notatkę typu. Pracownik w dniu 15.10 świadczył pracę- data i podpis

Aha i ta notatka wystarcza?A można wpisać to w uwagach druku z-3?

#4 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5947 postów

Napisano 12 listopad 2012 - 09:59

Jak chcesz to możesz też w uwagach dopisać

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: z-3, zwolnienie lekarskie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych