Skocz do zawartości

Zdjęcie
wróć do serwisu Księgowość 393 odpowiedzi w tym temacie

#381 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19148 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 26 styczeń 2019 - 07:50

No to dlaczego nas tutaj pytasz jeśli wszystko wiesz, ZUS będzie rozstrzygał.

#382 Guest_Ja

Guest_Ja
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2019 - 10:09

Bo podono z ZUS nigdy nic nie wiadomo a Wy znacie się super 😉

#383 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19148 postów

Napisano 28 styczeń 2019 - 10:31

No to dlaczego nas tutaj pytasz jeśli wszystko wiesz, ZUS będzie rozstrzygał.

Ale to ZUS przyśle decyzję a nie Forum

#384 Guest_Klaudia

Guest_Klaudia
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2019 - 23:26

Bardzo proszę o odpowiedź. Jestem po operacji przepukliny kręgosłupa. 12.11.18 byłam na zwolnieniu do 17.01.19 postanowiłam wrócić do pracy, wróciłam na 3 dni jednak bardzo, bardzo mnie bolało i nie dawałam rady wystać na nogach przez 8h. Poszłam na zwolnienie nie wiedząc o czasie przerwy po między zwolnieniami. Informowałam lekarza o powrocie do pracy, ten jednak mi wypisal na to samo zwolnienie. No i dostałam wezwanie na komisje. Czy mam się bać? Nie przyznają mi zasiłku? To moje jedyne utrzymanie

#385 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5334 postów

Napisano 30 styczeń 2019 - 08:49

Nic nie rozumiem: Poszłam na zwolnienie nie wiedząc o czasie przerwy po między zwolnieniami.

Nie wiedziałaś, że była przerwa pomiędzy zwolnieniami?

Informowałam lekarza o powrocie do pracy, ten jednak mi wypisal na to samo zwolnienie.

Co ci wypisał???

Napisz po polsku.

#386 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2019 - 08:50

No a na co innego miał ci lekarz wypisać zwolnienie jak to ta sama choroba? wypisał zgodnie z prawdą i przerwa między zwolnieniami nie ma tu nic do rzeczy.

Weź dokumentację medyczną idąc na wezwanie orzecznika (bo chyba to nie żadna komisja) i jeśli choroba jest prawdziwa nie ma się czego bać.

#387 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2019 - 21:06

Dziękuję bardzo za podpowiedź. Już tłumaczę: wróciłam do pracy 21.01.19 i pracowałam 3 dni łącznie z 23.01.19, tego dnia poszłam do lekarza rodzinnego z silnym bólem kręgosłupa i wypisal mi zwolnienie od 24.01 zaraz po paru dniach dostałam wezwanie na komisje lekarską do zusu. A nie wiedziałam o tych 60 dniach pracy pomiędzy zwolnieniami L4 na tą samą chorobę. Przepraszam, że napisałam to wszystko strasznie chaotycznie. I jeszcze raz dziękuję za podpowiedz

#388 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2019 - 21:18

Dziękuję bardzo za podpowiedź. Już tłumaczę: wróciłam do pracy 21.01.19 i pracowałam 3 dni łącznie z 23.01.19, tego dnia poszłam do lekarza rodzinnego z silnym bólem kręgosłupa i wypisal mi zwolnienie od 24.01 zaraz po paru dniach dostałam wezwanie na komisje lekarską do zusu. A nie wiedziałam o tych 60 dniach pracy pomiędzy zwolnieniami L4 na tą samą chorobę. Przepraszam, że napisałam to wszystko strasznie chaotycznie. I jeszcze raz dziękuję za podpowiedz

#389 Guest_Klaudia

Guest_Klaudia
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2019 - 21:18

#390 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19148 postów

Napisano 31 styczeń 2019 - 08:26

A jak byś wiedziała o tych 60 dniach przerwy to już by nie było tego? "bardzo mnie bolało i nie dawałam rady wystać na nogach" 

wtedy dałabyś radę przez 60 dni?

Choroba to choroba, a nie udawanie.

#391 Guest_Klaudia

Guest_Klaudia
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2019 - 10:59

Nie wtedy bym myślała inaczej by sobie problemów nie robić, np nie wracała bym do pracy . A Ty Zosia nie rzucaj jadem bo to wróci. Nie rozumiem czemu ludzie tacy jak Ty są tak fałszywi i w życiu szukają sobie rozrywki poprzez jechanie po innych. He zapomniałam przecież teraz jest to na modzie. Nie życzę Ci, byś musiała szukać rozwiązania swoich problemów i ktoś na każdym kroku będzie Cię linczował. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego

#392 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19148 postów

Napisano 31 styczeń 2019 - 11:21

Nie wtedy bym myślała inaczej by sobie problemów nie robić, np nie wracała bym do pracy . A Ty Zosia nie rzucaj jadem bo to wróci. Nie rozumiem czemu ludzie tacy jak Ty są tak fałszywi i w życiu szukają sobie rozrywki poprzez jechanie po innych. He zapomniałam przecież teraz jest to na modzie. Nie życzę Ci, byś musiała szukać rozwiązania swoich problemów i ktoś na każdym kroku będzie Cię linczował. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego

a coś ty się mnie czepnęła?

ja jestem fałszywa? rzucam jadem?

Ja tylko zacytowałam ciebie, to ty jesteś w takim razie oszustka i naciągaczka? bo tak można z twoich wpisów wywnioskować, że kombinujesz jak naciągnąć ZUS, a pośrednio nas, na kasę.

Widzisz jak to łatwo oceniać innych? Wstrzymaj się na drugi raz, nie oceniaj, bo ciebie ocenią

#393 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5334 postów

Napisano 31 styczeń 2019 - 11:26

Nie rozumiem co do twojego zwolnienia ma przerwa. Chyba, że wykorzystałaś okres zasiłkowy, czyli twoje zwolnienia poprzednie trwały 182 dni. A co do wezwanie do ZUS to obecnie chyba jest to normalne aby wyeliminować nienależne zwolnienia.

#394 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2019 - 12:04

To jakaś kombinatorka a rzuca się jak pchła na psie!

Wykombinowała, że po przerwie 60 dni mogłaby znowu na to samo zachorować a ten wredny lekarz jej nie podpowiedział, że znowu mogłaby zus naciągnąć na zasiłek

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: 182, nowy okres zasiłkowy, przerwa 60 dni, brak przerwy 60 dni, kiedy wypowiedzenie, stary i nowy okres zasiłkowy, ta sama choroba, rozwiązanie umowy za, porozumienie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych