Skocz do zawartości


Czy kursy pierwszej pomocy przedmedycznej ...


wróć do serwisu Kadry 25 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_leszekkpl

Guest_leszekkpl
  • Goście

Napisano 17 marzec 2009 - 15:41

- wie ktoś może czy kursy pierwszej pomocy przedmedycznej są obowiązkowe? - jeśli tak to kto musi je ukończyć? - czy ma taki obowiązek pracodawca?- ile osób w firmie powinno mieć ukoń

#2 Guest_zołza

Guest_zołza
  • Goście

Napisano 17 marzec 2009 - 16:01

Nie ma takiego obowiązku.

#3 Guest_mm

Guest_mm
  • Goście

Napisano 17 marzec 2009 - 16:07

witaj zołza. Oddali kompa?:)))))

#4 Guest_zołza

Guest_zołza
  • Goście

Napisano 17 marzec 2009 - 16:11

Cześć :) nie oddali, oddadzą jutro, za już jestem w domu.

#5 Guest_mm

Guest_mm
  • Goście

Napisano 17 marzec 2009 - 16:15

ale masz dobrze:) w domku:) zazdrość jest brzydką cechą ale bardzo ci zazdroszczę:)))))) pozdrawiam:)

#6 Guest_zołza

Guest_zołza
  • Goście

Napisano 17 marzec 2009 - 16:37

A proszę cię bardzo, zazdrość, ile wlezie :) Zazdrość jest jak najbardziej ludzka i zrozumiała. Gorzej z zawiścią.

#7 Guest_zzz

Guest_zzz
  • Goście

Napisano 17 marzec 2009 - 17:17

pracodawca musi wyznaczyć w firmie osobę, która przjdzie kurs udzielania pierwszej pomocy

#8 Guest_leszekkpl

Guest_leszekkpl
  • Goście

Napisano 18 marzec 2009 - 09:05

do zzz, też właśnie o tym słyszałem, ale czy to może być tylko jedna osoba, czy zależy to od tego ile osób jest zatrudnionych w firmie? u nas jest 120, to może powinno być więcej takich osób przeszkolonych w udzielaniu pierwszej pomocy? W artykule 207 z znacznikiem 1 k.p. jest mowa o pracownikach wyznaczonych do udzielania pierwszej pomocy, z tego wynika że musi być ich więcej, tylko nie wiem dokładnie ilu...

#9 Guest_mm

Guest_mm
  • Goście

Napisano 18 marzec 2009 - 09:26

Każdy pracodawca ma obowiązek zapewnić pracownikom sprawnie funkcjonujący system pierwszej pomocy w razie wypadku oraz środki do udzielania pierwszej pomocy. Obsługa punktów i apteczek powinna być powierzana wyznaczonym pracownikom przeszkolonym w udzielaniu pierwszej pomocy(w § 44 rozporządzenia MPiPS w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy uszczegółowiono ten obowiązek). W zwiazku z tym, że obsługę punktów i apteczek na każdej zmianie należy powierzyć wyznaczonym pracownikom, przeszkolonym w udzielaniu pierwszej pomocy, to nalezy wyznaczyć więcej osób. U mnie (zatrudniamy ponad 200 osó:) na każdym obiekcie, dziale, zmianie mamy po dwóch pracowników przeszkolonych.

#10 Guest_sart

Guest_sart
  • Goście

Napisano 20 październik 2009 - 18:42

cczy szkolenie takie traci swoją ważnoś ? byłem szkolony 6 lat temu. czy muszę to powtórzy?

#11 Guest_mm

Guest_mm
  • Goście

Napisano 20 październik 2009 - 19:25

nie, nie traci ważności.

#12 Guest_k3

Guest_k3
  • Goście

Napisano 10 listopad 2009 - 16:54

Pytanko czy szkolenia takie, powinny odbywać się w czasie pracy ??

#13 Guest_mm

Guest_mm
  • Goście

Napisano 10 listopad 2009 - 17:32

jeżeli pracodawca organizuje takie szkolenie, to w godzinach pracy.

#14 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 24 czerwiec 2010 - 12:00

czy w firmie , która zatrudnia mniej niż 5 osób, szkolenie jest obowiązkowe?

#15 Guest_autor

Guest_autor
  • Goście

Napisano 03 listopad 2010 - 09:56

Szkolenie jest ważne 5 lat i jest obowiązkowe.

#16 Guest_kepaxx

Guest_kepaxx
  • Goście

Napisano 10 luty 2011 - 00:40

Gdzie określono że szkolenie ważne jest 5 lat ?

#17 Guest_leszekkpl

Guest_leszekkpl
  • Goście

Napisano 25 maj 2011 - 12:38

no właśnie, skąd wiadomo, że takie szkolenie jest ważne 5 lat?

#18 Guest_kali1985

Guest_kali1985
  • Goście

Napisano 25 maj 2011 - 12:58

W firmie przy apteczce pierwszej pomocy najlepiej zawiesić kartkę z osobami uprawnionymi do udzielania pomocy.Tak najłatwiej, bo pracownicy muszą być poinformowani o tym kto ma udzielać pomocy i muszą mieć możliwość powiadomienia tych osób. Tych osób powinno być minimum - 2. Niestety nie pamiętam w tej chwili przepisu.

#19 Guest_leszekkpl

Guest_leszekkpl
  • Goście

Napisano 25 maj 2011 - 13:12

to się zgadza, ale ważność takiego szkolenia ile wynosi? czytałem ostatnio, że szkolenie pierwszej pomocy organizowane przez PCK jest ważne 2 lata, a dokładniej to jest napisane, na zaświadczeniu z tego szkolenie, cytuję: " Zalecamy ponowne uczestnictwo w kursie za 2 lata". http://www.pck.pl/fo...c.php?t=1931ale nie wszyscy muszą mieć ukończone takie szkolenie z PCK, inne organizacje oraz firmy również organizują tego typu szkolenia.

#20 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2014 - 17:09

http://medycynaratunkowa.com





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych