Skocz do zawartości

zwolnienie lekarskie, a pobyt w sanatorium

wróć do serwisu Kadry 51 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Izabela

Guest_Izabela
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2013 - 12:40

Czyli nie ma żadnych podstaw do otrzymania wynagrodzenia chorobowego czy coś w tym rodzaju?

#22 zołza

zołza

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1767 postów

Napisano 17 czerwiec 2013 - 12:42

Są dwa rodzaje pobytów w sanatorium - pracownik na pobyt wykorzystuje swój urlop wypoczynkowy (lub bezpłatny) albo otrzymuje na okres sanatoriu zwolnienie lekarskie. Nie wiem, jaki rodzaj skierowania otrzymałaś, tak musi to być określone.

CARPE DIEM!

#23 zołza

zołza

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1767 postów

Napisano 17 czerwiec 2013 - 12:43

* tam

CARPE DIEM!

#24 Guest_zainteresowany

Guest_zainteresowany
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2013 - 19:48

Może to coś wyjaśni : http://www.zdroj24.p...owiskowego.html

#25 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8191 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 10 lipiec 2013 - 20:50

Ten link nic nie mówi .Ważne jest czy jest to sanatorium ,czy szpital uzdrowiskowy.Aby wyjechać do sanatorium w terminie przewidzianym przez fundusz należy liczyć się z koniecznością wykorzystania urlopu wypoczynkowego. Pobyt w sanatorium nie stanowi bowiem podstawy do uzyskania zwolnienia lekarskiego.

Inne zasady obowiązują w przypadku konieczności wyjazdu pacjenta do szpitala uzdrowiskowego. Po przyjęciu do niego pacjent powinien niezwłocznie powiadomić pracodawcę o przyczynie nieobecności w pracy i przedstawić  otrzymane w szpitalu uzdrowiskowym  zaświadczenie o rozpoczęciu pobytu. Po zakończeniu leczenia chory otrzymuje zaświadczenie usprawiedliwiające czasową nieobecność w pracy.

#26 Guest_pracownik

Guest_pracownik
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2013 - 14:49

Przed wyjazdem lekarz rodzinny nie chciał wystawić zwolnienia, a na miejscu lekarz poinformował, że dając zwolnienie nie można korzystać z zabiegów, tylko  że przydzielając termin wyjazdu NFZ nie liczy się z tym czy ktoś ma jeszcze urlop czy nie ...

#27 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8191 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 22 wrzesień 2013 - 17:08

Przy wyjeździe do sanatorium w ramach NFZ można sobie ten wyjazd zaplanować i zwolnienie lekarskie nie przysługuje.Zwolnienie lekarskie przysługuje w razie wyjazdu na leczenie do szpitala sanatoryjnego i w ramach prewencji przedrentowej.W takim przypadku jak Twój należy wziąć urlop wypoczynkowy lub w razie jego braku urlop bezpłatny.

#28 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8191 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 16 październik 2013 - 00:04

Czy ktoś tu zna przepisy?jestem na l4po 18 miesiącach dostałam skierowanie do sanatoriumczy można wyjechać???

Żeby odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie trzeba wiedzieć jak długo jesteś na zwolnieniu,czy w trakcie zatrudnienia ,kto wysyła Cię do tego sanatorium ZUS czy NFZ.Czy to jest szpital sanatoryjny czy sanatorium.Jeżeli jest to skierowanie przez ZUS w ramach prewencji rentowej to na pewno musisz nawet jechać.

#29 Guest_zuzana

Guest_zuzana
  • Goście

Napisano 18 październik 2013 - 14:24

Witam!

Po zabiegu operacyjnym 7miesięcy temu , dostałam skierowanie do szpitala uzdrowiskowego(ginekologia).Wykorzystałam 182 dni L4,jednak z uwagi na złe samopoczucie po 9 dniach wylądowałam w szpitalu na diagnostyce(bóle brzucha) i jestem ponownie na zwolnieniu lekarskim-tym razem inna jednostka chorobowa.Do momentu wyjazdu do szpitala uzdrowiskowego będę na L4.Pytanie ,które zaprząta mi głowę brzmi-po pobycie w szpitalu uzdrowiskowym(sanatorium poszpitalne)otrzymam L4 ale przypuszczam,że może być to zwolnienie w ramach poprzedniej choroby,więc ZUS nie wypłaci mi zasiłku,a co za tym idzie będę miała przerwę w L4 na obecną chorobę.Co mnie czeka i co powinnam zrobić?Prosze o pomoc w wyjaśnieniu-tym bardziej iz ostatnie 3 miesiące wyjasniałam z w ZUS moją obecną sytuacje(wstrzymano mi zasiłek, twierdząc iż choruje na tą samą chorobę)Z góry dziękuję za pomoc!

#30 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8191 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 18 październik 2013 - 14:53

W ZUS-sie jest wzmożony okres wszelkiego rodzaju kontroli i podważań zwolnień lekarskich.Masz obecnie nowy okres zasiłkowy,ale czy obecnie jest 60 dni przerwy od poprzedniej jednostki chorobowej/Jeżeli tak to ZUS powinien wypłacić zasiłek chorobowy na poprzednią chorobę.

#31 Guest_zuzana

Guest_zuzana
  • Goście

Napisano 18 październik 2013 - 15:35

Od ostatniego zwolnienia -wcześniejsza jednostka chorobowa -mineło już 3 miesiące.,a 24 pazdziernika mina juz 3 misiące jak jestem na kolejnej jednostce chorobowej ,z uwagi na to iz prowadze działalnośc gospodarcza od 2 lat i tak po wyjaśnieniach,wiem że Zus przyznał mi wypłacenie świadczeń ale mimo iz w lipcu mineły 2 lata jak prowadze działalnośc bedzie to świadczenie od niskej składki a nie od tej wyższej.Jesli chodzi o kontrole ,znam ten problem -sama byłam kontrolowana 5 razy(byłam w domu).Czy po powrocie z sanatorium moge nadal chorować na chorobe z przed wyjazdu do sanatoriu? Niestety stan zdrowia nie pozwala mi na pracę i z koncem roku chcę zamknąc zakład pracy.Uprzejma Pani w Zusie powiedziała mi iz nie otrzymam świadczeń za okres L4 w sanatorium-chyba,ze to bedzie obecna choroba.Obecnie mam burzę w mózgu-bo nie wiem jak zostanie to odbrane w Zus,pozdrawiam

Witam!

Po zabiegu operacyjnym 7miesięcy temu , dostałam skierowanie do szpitala uzdrowiskowego(ginekologia).Wykorzystałam 182 dni L4,jednak z uwagi na złe samopoczucie po 9 dniach wylądowałam w szpitalu na diagnostyce(bóle brzucha) i jestem ponownie na zwolnieniu lekarskim-tym razem inna jednostka chorobowa.Do momentu wyjazdu do szpitala uzdrowiskowego będę na L4.Pytanie ,które zaprząta mi głowę brzmi-po pobycie w szpitalu uzdrowiskowym(sanatorium poszpitalne)otrzymam L4 ale przypuszczam,że może być to zwolnienie w ramach poprzedniej choroby,więc ZUS nie wypłaci mi zasiłku,a co za tym idzie będę miała przerwę w L4 na obecną chorobę.Co mnie czeka i co powinnam zrobić?Prosze o pomoc w wyjaśnieniu-tym bardziej iz ostatnie 3 miesiące wyjasniałam z w ZUS moją obecną sytuacje(wstrzymano mi zasiłek, twierdząc iż choruje na tą samą chorobę)Z góry dziękuję za pomoc!

#32 Guest_Barbara

Guest_Barbara
  • Goście

Napisano 15 luty 2015 - 08:35

Dopiero co czytałam w prawach pracownika.,gazeta-prawna jest napisane że na pobyt w sanatorium należy się L-4

#33 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 15 luty 2015 - 11:51

Dopiero co czytałam w prawach pracownika.,gazeta-prawna jest napisane że na pobyt w sanatorium należy się L-4

Tak, ale tylko na pobyt w szpitalu uzdrowiskowym. Dyskusja i wszelkie wyjaśnienia są w wątkach powyżej, więc nie wprowadzaj w błąd swoim wpisem.

#34 Guest_Mietek

Guest_Mietek
  • Goście

Napisano 27 marzec 2015 - 08:20

Witam mam pytanie. Jestem obecnie na zwolnieniu lekarskim do 06.05.15 po komisji lekarskiej w zus przyszło mi skierowania do sanatorium gdzie mam się stawić 04.05.15. Moje pytanie co wtedy z pracą musze poinformować pracodawce o wyjeździe i kiedy dostane L4 z ten okres pobytu w sanatorium

#35 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5388 postów

Napisano 27 marzec 2015 - 10:51

Pracodawcę informujesz o przewidywanej absencji.

Po przyjeździe do sanatorium poproś zaświadczenie potwierdzające pobyt w sanatorium z podanym okresem, które prześlesz do pracodawcy w celu usprawiedliwienia nieobecności. Po zakończonym turnusie otrzymasz zwolnienie lekarskie na okres pobytu w sanatorium

#36 Guest_mirosława

Guest_mirosława
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2016 - 18:11

jestem na zwolnieniu lekarskim ,po wygasnięciu umowy.Dostałam skierowanie do szpitala uzdrowiskowego mam pytanie ?czy nadal jestem ubezpieczona po wygasnieciu umowy i moge skorzystac z uzdrowiska?

#37 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5388 postów

Napisano 12 kwiecień 2016 - 21:22

Przez cały okres trwania zwolnienia lekarskiego jesteś ubezpieczona, jednak najlepiej jak mąż zgłosi cię do ubezpieczenia jako członka rodziny

#38 Guest_Beata

Guest_Beata
  • Goście

Napisano 14 luty 2017 - 18:23

Mamy nieuczciwą pracownicy,która pomimo braku zgody na dłuższy 'urlop'bez naszej wiedzy wyjedzie do sanatorium
Niby na 2 tygodnie urlopu a na tydzień weźmie zwolnienie lekarskie (tak się wyglądała komuś). Czy możemy jakoś to sprawdzić? W zeszłym roku była na 4 tygodniowym pobycie w ramach prewencji ZUS tylko nie wzięła zwolnienia a urlop
Czy tak można?

#39 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 14 luty 2017 - 21:11

oczywiście, że można. a dlaczego pracodawca nie udzielił urlopu - skoro dostala skierowanie na pobyt- to pracodawca powinien udzielic. a co mu szkodzi te 2 tygodnie? świat się zawalił?

nieuczciwa pracownica? a z jakiej to racji?

nieuczciwy to jest pracodawca, ktory wie o skierowaniu, a na złość nie chce dać urlopu. No to co miała zrobić pracownica? Poszła po L4, a dostanie je bez problemu, ponieważ na czas pobytu w sanatorium- i tak otrzyma L4, tak czy siak.

#40 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 15 luty 2017 - 12:08

oczywiście, że można. a dlaczego pracodawca nie udzielił urlopu - skoro dostala skierowanie na pobyt- to pracodawca powinien udzielic. a co mu szkodzi te 2 tygodnie? świat się zawalił?

nieuczciwa pracownica? a z jakiej to racji?

nieuczciwy to jest pracodawca, ktory wie o skierowaniu, a na złość nie chce dać urlopu. No to co miała zrobić pracownica? Poszła po L4, a dostanie je bez problemu, ponieważ na czas pobytu w sanatorium- i tak otrzyma L4, tak czy siak.

Na czas pobytu w sanatorium nie otrzyma zwolnienia lekarskiego, nie wprowadzaj w błąd !!!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych