Skocz do zawartości

L4 z zapisem chory może chodzic

wróć do serwisu Kadry 149 odpowiedzi w tym temacie

#141 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 marzec 2019 - 09:15

Wyżej to pyta idiota, czy rozumny człowiek?
Poczytaj wpisy wyżej

#142 Guest_Damian123

Guest_Damian123
  • Goście

Napisano 15 marzec 2019 - 15:05

Cześć. Czytając wszystkie komentarze mam wielki mętlik w głowie. Ogólnie będąc na L4 z zapisem moze chodzic w zasadzie nie można nic :/
Ale chcialbym się zapytac o swoja interpretacje tych wytycznych. Obecnie jestem na zwolnieniu lekarskim po złamaniu nogi. W gipsie spedzilem 8 tygodni i obecnie po zdjeciu gipsu dostałem jeszcze 2 miesiące zwolnienia. Dostałem druk ZUS ZLA na nim mam tylko 2 we wskazania i kod A obok w rubryce kody. Na zwolnieniu nie ma żadnych wytycznych od lekarza a jedynie to co mi ustnie powiedzial. Obecnie zaczynam wychodzić z domu i jest coraz lepiej. Do tej pory jak potrzebowałem wyjść np do fryzjera to przy okazji wstepowal3m do apteki po jakiś apap aby mieć po prostu paragon z apteki bo jak bym powiedział że byłem u fryzjera to lipa. Ale obecnie gipsu nie mam I planuje w przyszłości za jakieś 4 tygodnie jak już zacznę samodzielnie chodzi wybrać się na ryby nad rzekę na kilka godzin. Lekarz wiadomo zalecił ruch aby ćwiczyć nogę. Czy nadal muszę kombinować z paragonami w razie kontroli? Czy jak powiem że byłem nad rzeką w celu leczenia, spacerów wystarczy? Bo się zaraz okaże ze mam w domu małą aptekę i dziesiątki opakowań apapu :P
Czy mogę na takim zwolnieniu prowadzić samochód? Wpływu na zdrowie to nie ma, cale szczescie auto mam w automacie a noga pekla lewa.
Jeszcze się zapytam o zmianę miejsca, bo też bym chciał jechać do rodziny, jak to zrobić listownie czy telefonicznie?

#143 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 15 marzec 2019 - 15:20

Mam tyle stron w temacie i co? Oczekujesz pozwolenia od forum?
Idiotyczne

#144 Guest_Damian123

Guest_Damian123
  • Goście

Napisano 15 marzec 2019 - 16:26

Tak od Ciebie.
Dzwoniłem do ZUS i powiedzieli OK ale muszę mieć twoje pisemne pozwolenie

#145 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 15 marzec 2019 - 16:32

To dawaj, wystawię ci buraku

#146 Guest_Bary

Guest_Bary
  • Goście

Napisano 15 marzec 2019 - 16:41

Tak forum ci pozwala, na rybki, imprezy i wycieczki, co tam będziesz się tłumaczył jakiemuś zus-owi
Masz swoje potrzeby rozrywkowe i będziesz chodził gdzie ci się podoba, a im nic do tego, są od płacenia i koniec.
SARKAZM

#147 Guest_Damian123

Guest_Damian123
  • Goście

Napisano 15 marzec 2019 - 16:45

Generalnie nie mam zwolnienia po to aby sobie jak wakacje jeździć. Jednak zwolnienie jest i lekarz nie chce minąć iść do pracy do następnej wizyty. A jak by nienpatrzec jest tonszmat czasu w domu, noga za jakiś czas będzie zdrowa a za OK ie ie jeszcze będzie. Więc to nie jest tak mam je przeznaczyć na rozrywki.

#148 Guest_Kom

Guest_Kom
  • Goście

Napisano 15 marzec 2019 - 17:17

Masz tyle stron powyżej, człowiek inteligentny umiałaby wyciągnie kostki co może,a czego nie wolno.
A ty jak chcesz, tańcz, baw się, używaj.
Do pracy ci nie wolno....a resztę myślisz, że możesz?
Uważaj jak ZUS ci uzna wyprawę nad rzekę za terapię! Śmieszne to twoje pytanie

#149 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 22 marzec 2019 - 11:50

Cześć.
Proszę o poradę.
Byłem na spacerze parku, lekarz zalecił mi spacery w czasie rekonwalescencji po urazie stopy. W czasie jak mnie nie było była kontrol z ZUS.
Teraz muszę wyjaśnić gdzie byłem.
Nie ukrywam że czuje się jak bym był dla zusu jakimś przestępcą i ZUS chce mi to udowodnić.
Nie mam nic złego na sumieniu wykonuje zalecenia lekarza ale obawiam sie wizyty w ZUS że mi powiedzą że ich to nie obchodzi i zabiorą chorobowe.
Nie wiem czy samo różne powiem że byłem na spacerze w parku wystarczy.
Mielis ie takie przypadki?

#150 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 marzec 2019 - 12:07

Czytaj wyżej, a nie w kółko te same pytania

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych