Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prawo do diety


wróć do serwisu Kadry 11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ala_D

Ala_D

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 70 postów

Napisano 21 maj 2013 - 14:59

Prawo do diety przysługuje pracownikowi za podróże służbowe krajowe i podróże służbowe zagraniczne. Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z 29 stycznia 2013 r. w sprawie należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej reguluje stawki za podróże służbowe w kraju i zagranicą. Dieta za dobę podróży w kraju wynosi 30 zł, natomiast za dobę podróży w Niemczech 49 euro (zgodnie z załącznikiem do rozporządzenia). Jak rozliczyć podróż służbową, która ma dwa miejsca docelowe - Poznań i Berlin? W Polsce trwa półtora dnia, a w Niemczech 3 dni.

#2 ConradoNieMoreno

ConradoNieMoreno

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1138 postów
  • Lokalizacjanajwiększa wieś na Mazowszu

Napisano 21 maj 2013 - 15:20

Witaj !Moim zdaniem pracownikowi będzie przysługiwała dieta w wysokości obowiązującej dla docelowego miejsca podróży czyli do Berlina.

Pozdrawiam, życząc miłego dnia - niezależnie od tego jak bardzo zdenerwował Cię mój post.

 

Jedyna inicjatywa w której biorę aktywny udział:

 

Q <klik>


#3 Ania_B

Ania_B

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2346 postów

Napisano 21 maj 2013 - 17:16

§ 13. 2. ww. rozporządzenia -Dieta przysługuje w wysokości obowiązującej dla docelowego państwa podróży zagranicznej.

4. Wysokość diety za dobę podróży zagranicznej w poszczególnych państwach jest określona w załączniku do rozporządzenia.

Niemcy 49 euro

§ 7. 1. Dieta w czasie podróży krajowej jest przeznaczona na pokrycie zwiększonych kosztów wyżywienia i wynosi 30 zł za dobę podróży.

#4 Ala_D

Ala_D

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 70 postów

Napisano 22 maj 2013 - 13:30

Prawo do diety będzie przysługiwało chyba i za podróż krajową i za podróż zagraniczną, tak?Początek podróży Warszawa środa godz. 8:00,pierwsze miejsce docelowe Poznań środa godz. 11:30 - w Poznaniu praca półtora dnia pracy,wyjazd z Poznania piątek 8:00,drugie miejsce docelowe Berlin piątek godz. 13:00 - w Berlinie praca 3 dni,wyjazd z Berlina godz.13:00,przyjazd do Warszawy 21:00.W jakiej wysokości dieta przysługuje pracownikowi?Jak obliczyć zwrot kosztów przejazdów?

#5 igraszka

igraszka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 164 postów

Napisano 22 maj 2013 - 13:35

Diety należy rozliczyć dla podróży krajowej i zagranicznej. Istotny jest środek transportu i czas przekroczenia granicy. Przy podróży samolotem liczy się start z lotniska, przy podróży samochodem, pociągiem przekroczenie granicy lądowej- od tego momentu podróż zagraniczna. Diety rozliczasz zgodnie z ilością godzin każdej podróży.

„Nic nie jest w sobie ani dobre ani złe – to nasze myślenie czyni je takim...”

 


#6 igraszka

igraszka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 164 postów

Napisano 22 maj 2013 - 13:36

Koszy przejazdu zależą od środka transportu.

„Nic nie jest w sobie ani dobre ani złe – to nasze myślenie czyni je takim...”

 


#7 Ala_D

Ala_D

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 70 postów

Napisano 22 maj 2013 - 13:42

podróż odbyła się pociągiem. Rozumiem, że trzeba przedstawić wszystkie bilety.

#8 igraszka

igraszka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 164 postów

Napisano 22 maj 2013 - 13:43

tak.

„Nic nie jest w sobie ani dobre ani złe – to nasze myślenie czyni je takim...”

 


#9 Wiśnia

Wiśnia

    Użytkownik

  • Członkowie
  • PipPip
  • 36 postów

Napisano 22 maj 2013 - 13:47

Podróż służbowa odbyła się na terenie kraju. Przejazdy odbywały się pociągiem. Gdy pracownik nie może znaleźć biletu, nie ma żadnych możliwości otrzymania zwrotu kosztów przejazdu?

#10 igraszka

igraszka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 164 postów

Napisano 22 maj 2013 - 13:49

jest możliwość, pracownik musi napisać oświadczenie o wysokości poniesionych kosztów w związku z podróżą służbową i wytłumaczyć się dlaczego nie ma biletu.

„Nic nie jest w sobie ani dobre ani złe – to nasze myślenie czyni je takim...”

 


#11 Wiśnia

Wiśnia

    Użytkownik

  • Członkowie
  • PipPip
  • 36 postów

Napisano 22 maj 2013 - 14:27

Jak powinno wyglądać takie oświadczenie? Czy ma Pani wzór? Czy wystarczy data, miejsce, tytuł - oświadczenie- oraz jedno zdanie - oświadczam, że koszty podróży służbowej wynoszą..... oraz podpis? Jeśli nie pamiętam dokładnie kwoty, mogę napisać w przybliżeniu?

#12 Admin Kadry

Admin Kadry

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy forów
  • 516213 postów

Napisano 12 czerwiec 2013 - 14:13

Prawo do diety od marca 2013 r. przysługuje na nowych zasadach.

 

Więcej:

Podróże służbowe - diety 2013

Diety krajowe 2013

Diety zagraniczne 2013

Dieta w podróży służbowej od marca 2013 r.

Rozliczenie podróży służbowej pracownika kierującego samochodem służbowym





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych