Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pomysł na biznes - przedszkole prywatne

wróć do serwisu Moja Firma 29 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102662 postów

Napisano 07 marzec 2009 - 17:09

Opinie o przedszkolach są różne. Do jednych stoją kolejki, inne nie mogą skompletować grup. Jeśli stworzymy ośrodek z prawdziwego zdarzenia, odpowiednio wyposażony, z wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną, na brak dzieci nie będziemy narzekać. Mamy przecież wyż demograficzny. Powrót do artykułu: Pomysł na biznes - przedszkole prywatne

#2 Guest_dyrektor

Guest_dyrektor
  • Goście

Napisano 07 marzec 2009 - 17:09

bardzo wysokie czesne i do tego dofinansowanie...to ile zarabiaja nauczycielki i pani dyrektor nie wspomne o wlascicielce...w Gdańsku przedszkola sa tansze...duzo tansze

#3 Guest_margolen

Guest_margolen
  • Goście

Napisano 12 marzec 2009 - 14:12

Czy dyrektorem może student/ka pedagogiki po studiach licencjackich, który studiuje zarządzanie (przedostatni rok)?Czy ustawa to jakoś ogranicza jeśli chodzi o prywatne placówki?

#4 Guest_Ola

Guest_Ola
  • Goście

Napisano 14 maj 2009 - 23:04

strasznie duże czesne .... u nas za osobę to koszt od 450-500 zł

#5 Guest_movietone@gazeta.pl

Guest_movietone@gazeta.pl
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2009 - 09:35

Posiadam pewną wiedzę w przedmiotowym temcie którą chętnie podzielę się z zainteresowanymi osobami. Zapraszam do kontaktu mailowego - adres e-mail jak w nicku.

#6 Guest_look

Guest_look
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2010 - 17:50

Gdzie w gdańsku są te tańsze przedszkola??Moje najbliższe prywatne przedszkole 800 zl/m-c.

#7 Guest_giza

Guest_giza
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2010 - 16:07

a ja płacę za przedszkole 45 zł na miesiąc za 4h dziennie i moje dziecko jest bardzo zadowolone. Przedszkole za 1200zł jest odpowiednie dla dzieci nadzianych mamusiek. Dziecko takie mając kontakt w przedszkolu tylko z bogatymi dzieciakami idzie następnie do szkoły i niestety nabyta dyskryminacja się odzywa. No chyba że idąc dalej tą drogą pójdzie do prywatnej podstawówki i szkoły śrdniej. Tylko współczuć przyszłym pracownikom owej inteligentnej damy

#8 Guest_anonim

Guest_anonim
  • Goście

Napisano 04 maj 2010 - 19:59

Az nie chce sie czytac tego co wypisujecie w warszawie duzo drozsze sa koszty lokalu niz w innych miejscach. Duzo to jest 2tys a i takich przedszoli w warszawie nie brakuje. Czesne w panstwowym przedszkolu (w Warszawie) wynosi ok 500zł gdzie za kazde dodatkowe zajecia trzeba płacic, a to ile zarabiaja nauczyciele czy własciciel to juz nikogo nie powinno obchodzic.Otwozyc przedszkole jest strasznie trudno potrzeba na to duzo czasu i pieniedzy wiec nikt nie robi tego charytatywnie. Nauczyciel zarabiajacy duze pieniadze bedzie mial wyzsza motywacje do pracy a to chyba jest bardzo istotne szczegolnie w tejpracy.

#9 Guest_marro

Guest_marro
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2010 - 14:14

niektorym sie wydaje ze zalozyc przedszkole jest bardzo prosto a to prawdziwa katorga w Polsce. wymagania ktore trzeba spelnic sa po prostu chore, do kabaretu sie to jedynie nadaje. Narzekacie ze drogo ale policzcie sobie jakie koszty trzeba poniesc. Samo dostosowanie lokalu do absurdalnych przepisow to koszt kilkudziesieciu tys. zl., poza tym urzadzenie placu zabaw i zakup potrzebnych przedmiotow conajmniej kilkanascie. zatrudnienie odpowiedniej kadry pedagogicznej - najmniej 10tys. miesiecznie a do tego kucharka (badz catering), sprzataczka, oplaty ZUS, opodatkowanie itd. to ja sie pytam jak te przedszkola wychodza na swoje za 400zl czesnego?

#10 Guest_ania - mama Kuby

Guest_ania - mama Kuby
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2010 - 22:03

właśnie ktoś podsuną mi pomysł założenia prywatnego przedszkola ale w małej miejscowości koło Sokółki w.podlaskie. zastanawiam się czy to wypali jeśli naprawde takie koszty trzeba ponieść??? pozatym dzieci były by ze wsi więc pewnie nie bardzo zamożnych rodziców dla których nawet 400zł to dużo na miesiąc...

#11 Guest_góral

Guest_góral
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2011 - 20:42

Również mysle nad tym pomyslem,ale gdy to wszystko czytam to mie to przerasta.Dlaczego w Polsce jest tak o wszystko trudno.

#12 Guest_Dorota.Warszawa

Guest_Dorota.Warszawa
  • Goście

Napisano 11 luty 2012 - 14:15

Witam,ja właśnie zakładam przedszkole a raczej Dzienny Punkt Opieyki zwany także klubikiem, w Warszawie dla maluzków od 0-5 lat. Proszę mi wierzyć, koszty przygotowania, wyposażenia (dla każdego maluszka nowe, osobne rzeczy), umeblowanie, dostosowanie toalet, ogrodu są ogromne i budynku do wymogów sanepidu. Będziemy realizować program MENu, dodatkowo będzie nauka 3 języków obcych, zajecia taneczne, plastyczne, teatralne, psycholog, który będzie oprócz pań wychowawcz. obserwował rozwój każdego dziecka, logopeda, pielęgniarka, pediatra, odpowiedni catering- te wszystkie osoby, trenerzy oprócz wksztalcenia, doświadczenia muszą mieć wymagane badania, bo mają kontakt z dziećmi, za które koszt ponoszę ja. Dodatkowo ubezpieczenie dzieci w PZU, założenie monitoringu w salach, żeby rodzicie mieli pewność i mogli obejrzeć w każdym momencie jak traktowane są dzieci. poza tym są dzienne karty dzieci w których zapisywane są informacje na bieżąco co i ile dziecko zjadło, jego rozwój. Wycieczki. To naprawdę wszystko kosztuje. Ale chyba za dobre przygotowanie do szkoły, dobrą opiekę i bezpieczeństwo własnego dziecka nie ma co oszczędzać. Poza tym czesne jest nieduże bo tylko 1000 zł.

#13 Guest_ewa

Guest_ewa
  • Goście

Napisano 07 maj 2014 - 14:52

przedszkola są bardzo potrzebne, więc to dobrze, że ciągle powstają nowe, ważne żeby ich oferta też była ciekawa, ja zapisałam swoje dziecko do http://www.teczowakraina.com.pl/ bo spodobali mi się opiekunowie i ich oferta zajęć, jeżeli o to się zadba to myślę, że sukces biznesu jest gwarantowany

#14 Guest_Hanka

Guest_Hanka
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2014 - 12:24

No wlasnie, zgadzam się , że oferta zajęć jest najważniejsza bo na to przy wyborze przedszkola rodzice głównie zwracają uwagę- moja córka chodzi tutaj http://gwiazdolandia.pl/ i ma zajęcia z angielskiego, muzyki, plastyki, zabawę w ogrodzie,a  nawet zajęcia relaksacyjno-wyciszeniowe smile.png Dlatego warto przy zakładaniu takiego biznesu na tym najbardziej się skupić. 

#15 Guest_tina

Guest_tina
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2014 - 12:04

ja moja corke dalam do prywatnego przedszkola wielka przygoda i to byl strzal w dziesiatke bo przedszkole jest naprawde dobre. Zreszta swiadczy o tym sam fakt, ze co roku jest masa rodzicow, ktorzy chca zostawic tu swoje dzieci. Takze jesli chce sie zalozyc wlasne przedszkole to nalezy zadbac o kadre i zajecia i powinno pojsc z gorki

#16 Guest_karolina888

Guest_karolina888
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2014 - 12:49

Moja córka chodzi do przedszkola tu http://www.maturamiedzynarodowa.pl/ poziom angielskiego jest lepszy niz w szkole podstawowej. Ja jestem bardzo zadowolona. Moja córka bardzo dużo się uczy, ciągle opowiada co robiła w przedszkolu, w co się bawiła z dziećmi. 

#17 Guest_Kitkaaaa

Guest_Kitkaaaa
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2014 - 13:02

Moje dziecko także chodzi do przedszkola niepublicznego - Promyk: http://www.promyk.szczecin.pl/ i uważam również, że poziom nauczania angielskiego jest bardzo wysoki i program świetnie przygotowany do potrzeb Maluchów. A co do pomysłu na biznes, na pewno - duży wkład własny, duże zaangażowanie, empatia i miłość do dzieci i dobra kadra pedagogiczna. Bez tego, nie ma o czym myśleć w ogóle...

#18 Marek O

Marek O

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 895 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 lipiec 2014 - 15:34

Bardzo dobre przedszkole w Warszawie znajdziecie w Zebra - Józefosław . Angielsko-Polskie przedszkole z bardzo dobrym poziomem nauczania oraz opieką nad dziećmi .Polecam. 

#19 Guest_grzeiek

Guest_grzeiek
  • Goście

Napisano 04 luty 2015 - 00:56

a gdzie można zamówić meble do przedszkoli? myślę, że w przypadku przedszkola wygląd pomieszczeń ma bardzo istotne znaczenie

#20 Guest_wiktor

Guest_wiktor
  • Goście

Napisano 10 luty 2015 - 09:29

bardzo fajne meble do przedszkoli, szkół można dostać u łódzkiego producenta mebli www.tamer.com.pl/ ma ciekawą ofertę, meble są solidnie wykonane

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych