Skocz do zawartości

Ubezpieczenie grupowe

ubezpieczenie

wróć do serwisu Kadry 20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2012 - 14:54

Witam, chciałam zapytać czy ubezpieczenie w pracy takie jak oferuje PZU czy inne firmy jest obowiązkowe, czy to grupowe czy indywidualne, czy zupełnie dobrowolne - czyli czy mogę w ogóle nie być w ten sposób ubezpieczona?Czy pracodawca ma obowiązek powiadomienia pracownika o zbliżającym się końcu ubezpieczenia grupowego?Obecnie jestem na dłuższym L-4 w związku z zajściem w ciążę, pracodawca nie poinformował mnie o konieczności przedłużenia umowy ubezpieczenia grupowego i ubezpieczenie wygasło, w związku z czym mimo opłacania wielu lat ubezpieczenia grupowego nie dostanę nic w związku z urodzeniem dziecka czy pobytem w szpitalu.

#2 Guest_pracodawca

Guest_pracodawca
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2012 - 14:56

To nie jest sprawa pracodawcy ale ajenta który w zakładzie pracy prowadzi ubezpieczenie grupowe, jest to zawsze jakis pracownik który ma umowe z firma ubezpieczeniowa i tym się zajmuje.
Ubezpieczenie grupowe w zakładzie pracy jest dobrowolne

#3 ida

ida

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 28 sierpień 2012 - 14:57

myślę,że najrozsądniej byłoby dowiedzieć się u siebie w pracy na temat warunków polisy. To raczej dość niezwykłe,że twoje ubezpieczenie wygasło.

#4 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2012 - 15:01

Podobno ubezpieczenie co roku trzeba przedłużać, wszystkim w pracy dali o tym znać, o mnie zapomnieli w związku z tym że jestem na L-4. czyli w ogóle nie muszę się ubezpieczać ani grupowo ani indywidualnie?

#5 Guest_pracodawca

Guest_pracodawca
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2012 - 15:03

Jak nie chcesz, to nie musisz, nie ma takiego obowiązku.Co to za ubezpieczenie grupowe, roczne? dziwne

#6 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2012 - 15:08

no też mi się to dziwne wydało, ale tak się zdenerwowałam, że nie widziałam co zrobić, jutro poproszę o wysłanie warunków ubezpieczenia, dziękuję za pomoc.

#7 ida

ida

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 28 sierpień 2012 - 15:11

u nas polisy nie trzeba corocznie przedłużać, po jej podpisaniu po prostu ona trwa ,zgłaszasz jedynie w przypadku jeśli chcesz z niej zrezygnować.

#8 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2012 - 15:13

W związku z pobytem w szpitalu poprosiłam o przesłanie mi RMUA (konieczne było przedłożenie w szpitalu dokumentu, że jestem ubezpieczona) i tak jak przesłali mi "paski" zauważyłam, że nie potrącają mi składki na ubezpieczenie grupowe, tak się dowiedziałam o tym fakcie.

#9 ida

ida

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 28 sierpień 2012 - 15:15

niezbyt to ładnie z ich strony, bo nawet w przypadku, gdy polisa się kończyła, powinni powiadomić cię i zapytać, czy chcesz ubezpieczenie kontynuować.

#10 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2012 - 15:17

Też tak uważam, tylko pracodawca teraz zwala na mnie odpowiedzialność, że miałam pamiętać o przedłużeniu umowy, teraz tylko nie jest to kwestia czy ładnie z ich strony czy nie ładnie, tylko czy mieli taki obowiązek, bo jeśli tak to na pewno tego nie podaruję.

#11 ida

ida

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 28 sierpień 2012 - 15:28

a jak długo już tam pracujesz? W poprzednich latach również musiałaś powiadamiać o woli przedłużeniu polisy ?

#12 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2012 - 16:53

umowe ubezpieczenia zawarłam w listopadzie 2010, potem w marcu 2011 rozsylali propozycje (dwa warianty) zwiekszenia składki i zwiększenia przy tym sumy ubezpieczenia i innych składowych i płacili mi składki tylko do marca tego roku, czyli 2012

#13 Maria

Maria

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3525 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 29 sierpień 2012 - 08:13

ubezpieczenie grupowe w zakładzie pracy działa na tej zasadzie,że wszyscy pracownicy ,którzy podpisali dobrowolnie deklarację ubezpieczeniową,podlegają temu ubezpieczeniu i przedłużenie umowy/polisy ubezpieczeniowej nie ma wpływu na ciągłość ubezpieczenia pracowników,w tym przypadku musiała byś złożyć rezygnację z ubezpieczenia,aby zakład pracy przestał opłacać składki

#14 ida

ida

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 29 sierpień 2012 - 09:05

No właśnie dokładnieteż tak to u nas działa, jak napisała Maria.

#15 Guest_lawyer

Guest_lawyer
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2013 - 14:49

Czy udało się Pani dotrzeć do warunków ubezpieczenia? Jeśli nawet przewidywały one potwierdzenie kontynuacji umowy z jakiegoś powodu, sądzę, że przysługuje Pani roszczenie odszkodowawcze do pracodawcy, ponieważ to on jest stroną umowy i "zarządza nią". Pozdrawiam i życzę powodzenia

#16 iuhasd77852

iuhasd77852

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 10 listopad 2015 - 12:19

STBU posiada propozycję korzystnych ubezpieczeń pracowniczych będących odpowiedzią na potrzeby zarówno pracowników, jak i pracodawców.

Dedykowane ubezpieczenia pracownicze charakteryzujące się identyfikacją potrzeb i oczekiwań, optymalnymi wariantami ochrony oraz konkurencyjnymi poziomami składek.

http://www.stbu.pl/o...pracownicze.php- ubezpieczenia pracownicze

#17 martynakrakowska

martynakrakowska

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 54 postów

Napisano 01 czerwiec 2018 - 10:27

Jeśli ktoś wyjeżdża za granicę do Francji to polecam zapoznać się z tematem ubezpieczenia pracowników delegowanych do Francji http://www.groupespr...ora-budowlanego bardzo ciekawy temat

GPS sklep.hertzsystems.com - Systemy GPS do samochodu najwyższej jakości

#18 mtzd

mtzd

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 521 postów

Napisano 28 czerwiec 2018 - 09:06

Ubezpieczenie grupowe nie jest obowiązkowe i wszystko zależy od dobrej woli pracodawcy. Niektórzy pracodawcy oferują taką możliwośc pracownikom, niektórzy nie. Pracownik również samodzielnie decyduje czy chce skorzystać z możliwości ubezpieczenia sie czy nie. Moim zdaniem jednak warto, poniewaz takie ubezpieczenie oferuje zwykle o wiele korzystniejsze warunki niż ubezpieczenie indywidualne. 

Jeśli zastanawialibyście się nad wykupieniem do swoich firm ubezpieczenia grupowego, to polecam zwrócić uwagę jeszcze na ubezpieczenia od Nationale Nederlanden:

https://www.nn.pl/ubezpieczenia

Mogą zaproponować lepsze warunki. 

#19 kolorowazelka

kolorowazelka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 356 postów

Napisano 10 sierpień 2018 - 13:46

To prawda. Udało się jakoś odkręcić tą sprawę?

#20 povezenfs

povezenfs

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 12 wrzesień 2018 - 18:49

Czołem. Czy wy również macie trudność z wyborem stosownego polisy mieszkania? Mogę niechybnie założyć, że nie jestem z tym problemem sam. Zastanawiam się, czy moglibyście wymienić się ze mną swoimi spostrzeżeniami w tym zakresie? Czy myślicie, że dobór czegoś z ubezpieczenia mieszkania na ubezpieczeniaonline.pl to poprawna rozwiązanie?

Accusare nemo se debet

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ubezpieczenie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych