Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak sprawdzić wiarygodność kontrahenta?

wróć do serwisu Księgowość 16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 197795 postów

Napisano 17 maj 2013 - 10:47

Nierzetelni kontrahenci to duży problem dla przedsiębiorców, ponieważ brak zapłaty od klienta stanowi podwójny problem – oprócz braku należności za sprzedany towar lub usługę, przedsiębiorca dodatkowo traci z uwagi na konieczność zapłaty podatków. Dlatego warto poświęcić czas na sprawdzenie wiarygodności kontrahenta przed nawiązaniem współpracy. W jaki sposób można to zrobić? Powrót do artykułu: Jak sprawdzić wiarygodność kontrahenta?

#2 Guest_Romulus

Guest_Romulus
  • Goście

Napisano 17 maj 2013 - 10:54

Kontrahentowi nie wolno ufać na słowo, na słowo to ja zresztą nawet w przedszkolu najlepszym kumplom nie ufałem. Na słowie to się można co najwyżej przejechać, a kontrahenta należy dokładnie sprawdzić pomimo tego, iż nawet on sam nam chce w tym pomóc tym samym swoją dobrą wolą potwierdzając swoje dobre lub złe zamiary. Jestem tak nie ufny ponieważ moja rodzina poza mną miała do tej pory bardzo mylne zdanie i słabą wiedza na temat tego jak sprawdzić kogoś z kim sie współpracuje i kilka razy została wyrolowana. Mnie to nie grozi na szczęście. Dla osób które poszukują podstawowych informacji podsyłam linka.

#3 janeczek07

janeczek07

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 20 maj 2013 - 18:02

Moim zdaniem należy sprawdzić kontrahenta na wszelki możliwy sposób, no i przede wszystkim zabezpieczyć się dobrze przygotowaną umową.

#4 Forum-kredytowe.pl

Forum-kredytowe.pl

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 24 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 11 czerwiec 2013 - 22:24

jeśli chodzi o długi to polecam krd.

Człowiek się uczy całe życie...

#5 Guest_Paulina

Guest_Paulina
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2013 - 15:01

Polecam portal Verif.pl

[color=#ff0000;]Bądź wiarygodny dla swoich kontrahentów[/color]
podkreśl stabilność i uczciwość swojej firmy
zyskaj pewność w biznesie i zyskaj zaufanie
potwierdź wiarygodność swojej firmy
portal Verif.pl służy do weryfikacji wiarygodności Kontrahentów lub konkurencji

#6 Guest_Robson

Guest_Robson
  • Goście

Napisano 18 listopad 2014 - 11:17

Jeżeli chodzi o możliwości sprawdzenia wiarygodności płatniczej kontrahenta to poza verif.pl także poleciłbym crefo.pl

#7 anka9343

anka9343

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 19 listopad 2014 - 17:38

Czym wyższa wartość stosunku, który powstanie pomiędzy podmiotami, tym bardziej powinniśmy uważać. Na szybko można skorzystać z popularnych wyszukiwarek KRS, CEIODG, również sprawdzić opinie na forach, bo tutaj czasem wszystko wychodzi na jaw.

#8 Guest_Barbarka

Guest_Barbarka
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2014 - 10:15

Też korzystałam jak dotąd z crefo.pl i bardzo sobie chwalę. Wszystkie informacje, jakich szukałam znalazłam bez problemu.

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2015 - 11:22

Ja od kiedy nacięłam się na pewnego niewypłacalnego Kontrahenta, to dla pewności wrzucam sobie NIP firmy w wyszukiwarkę crefo.pl. Lepiej być ostrożnym niż potem płacić.

#10 Guest_Misza

Guest_Misza
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2015 - 11:21

Również polecam CREFO. Bardzo przydatne narzędzie w tym pełnym nieuczciwości świecie. 

#11 McCarthy & Taggart

McCarthy & Taggart

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 60 postów

Napisano 18 wrzesień 2015 - 14:53

Jeżeli jednak kontrahent okaże się nierzetelny, zawsze można skorzystać z tzw. ulgi na złe długi i odliczyć od podatku kwotę niezapłaconych faktur. Więcej na ten temat na naszym blogu: http://mctgroup.eu/b...i-na-zle-dlugi/

#12 Guest_Alllan

Guest_Alllan
  • Goście

Napisano 24 październik 2015 - 16:22

Nie ma nic lepszego, niż zatrudnienie detektywa... Owszem, nie jest to tania zabawa, ale jeżeli chcemy z kimś podjąć współpracę na stałe, jedyne chyba rozwiązania. W Internecie można wszystko napisać/zapodać, w realnym świecie nie bardzo. Sami skorzystaliśmy z cbdio.pl . Staram się nie reklamować firm, ale dlaczego nie, jeżeli wszystko jest super? Od tego momentu mamy problemy z klientami z głowy. Zawsze sprawdzamy i jeżeli zawiódł innych, jest nierzetelny, niewypłacalny albo kombinuje, po prostu nie rozpoczynamy z nim współpracy.

#13 Kasik86

Kasik86

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 217 postów

Napisano 29 październik 2015 - 22:33

Pytanie czy już z tą osobą współpracujesz i masz pewne wątpliwości? Czy dopiero taką współpracę chcesz rozpocząć? Tak czy siak detektyw na pewno nie zaszkodzi, polecam biuro z Katowic - http://www.detektywistyka.eu/ :) 

#14 Guest_Zbyszek

Guest_Zbyszek
  • Goście

Napisano 02 listopad 2015 - 15:13

Ja mam łatwiejszy sposób. Zawsze korzystam z tej wyszukiwarki www.crefo.pl/. Mając już podstawowe, można prześwietlić potencjalnego partnera biznesowego, np. pod kątem jego wypłacalności.

#15 Guest_MagdaK

Guest_MagdaK
  • Goście

Napisano 10 luty 2018 - 17:03

Fotokopie akt KRS w tym sprawozdania finansowe spółek można zamówić ze strony rejestrinfo.pl

#16 Guest_Kuba

Guest_Kuba
  • Goście

Napisano 20 marzec 2019 - 13:44

Sprawdzanie cząstkowych inforamcji to jak patrzenie przez dziurkę od klucza. Lepiej po prostu zapłacić, szczególnie jeśli chodzi o większe pieniądze. I tak mamy do dyspozycji kilka wywiadowni gospodarczych. Część z nich to ubezpieczyciele (świetnie, ale manipulują danymi w raportach wiarygodności, aby było to dla nich korzystne), a częśc wywiadowni to roboty (analityków brak). Długo przekopywałem temat i w końcu zdecydowałem się na klasyczną i niezawodną Creditreform z oddziałem w Polsce. Pracują tam ludzie, sami nie ubezpieczają (nie manipulują w raportach, stąd ich ocena jest surowsza i prawdziwa). Nie są drodzy, a zakup takich rpaortów wiarygodności jest opłacalny. Ja polecam takie rozwiązanie.

#17 Guest_Władek

Guest_Władek
  • Goście

Napisano 20 maj 2019 - 09:55

Ja sprawdzam przez Creditreform od lat, nie ma dla nich konkurencji a ceny mam już wyśmienite

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych