Kategorie
Skocz do zawartości

Wypadek na drodze zalanej olejem jest sprawca rozlania oleju

dxd
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wypadek_

Dzień dobry, jadąc samochodem na zakręcie uderzyłem w pojazd na przeciwległym pasie do zdarzenia doszło z powodu zanieczyszczonej jezdni olejem hydraulicznym. Jezdnia była zalana przez inny pojazd, który z powodu wycieku oleju stał 1km dalej, a zanieczyścił drogę na odcinki 2,5km. Jechałem prawidłowo z dozwoloną prędkością adekwatnie do warunków atmosferycznych, trasą którą dobrze znam ponieważ jeżdżę ją 10 lat do pracy.  Po ponad 11miesiącach dostałem wezwanie na policję w charakterze sprawcy po wstawieniu się na przesłuchaniu przedstawiałem zdjęcia z miejsca wypadku na których jednoznacznie widać zanieczyszczenie jezdni olejem, prowadzący policjant nie przyjął tych zdjęć notorycznie powtarzał, że nic to nie zmieni i sprawę i tak kieruje do sądu. Było to dziwne ponieważ wypadek miał miejsce o godzinie 15, a policja robiła dokumentację po godzinie 23 jak jezdnia była już przywrócona przez służby drogowe do ruchu nie zauważyłem, aby policjanci z drogówki  wykonywali jakiekolwiek zdjęcia. W dniu wypadku  prowadzący policjanci nie spisali moich zeznań zostało to uczynione dopiero po 6 miesiącach. W związku z tym odmówiłem składania zeznań i po miesiącu dostałem wyrok nakazowy jak sprawca z art.86&1 kw odwołałem się od tego wyroku i obecnie mam termin rozprawy z tego samego paragrafu.

Moje pytanie brzmi, czy zachowanie policjantów w tej sprawie było prawidłowe, czy mogą odmówić przyjęci posiadanych dowodów. Dla mnie skoro jest sprawca zanieczyszczenia drogi sprawa wydawała się  jednoznaczna kto jest winień, ale rzeczywistość okazała się inna, jakie może być stanowisko sądu w tej sprawie?

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

• Dodaj nową pozycję...