Skocz do zawartości

Proszę o pomoc. Jaka stawka na fakturze za zakup części działki

VAT działka część nieruchomości faktura

wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Zosia W.

Guest_Zosia W.
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2012 - 13:54

Witam. Bardzo proszę o radę. Przedstawię sytuację: Ja jako Spółdzielnia Mieszkaniowa mam zamiar sprzedać część naszej nieruchomości , z której od lat korzysta pan X (mając w tym miejscu płot). Dodam, że jest to działka, na której znajduje się nasz blok mieszkalny a część zajęta przez płot pana X została wyodrębniona przez geodetę i otrzymała odrębny numer. Pan X wyraził chęć kupna tej częsci działki. Jak to się ma do FV VAT? Z jaką stawką mam wystawić fakturę. Czy mogę ją wystawić załóżmy 3 dni przed podpisaniem aktu notarialnego z terminem płatności do czwartku jeśli podpisanie aktu będzie w piątek, przelewem na konto? (chodzi o to , by Pan X się nie wycofał a pan X być może też się boi, że pieniądze mu przepadną i nie zgodził się zapłacić wcześniej niż po podpisaniu aktu) . Przepraszam, że tak nieskładnie ale nie mogę nigdzie znaleźć takiej informacji.

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2012 - 13:53

Proponowałabym spisać umowę przedwstępną na sprzedaż a po zawarciu aktu wystawić fakturę VAT ze stawką 23%

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VAT, działka, część nieruchomości faktura

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych