Skocz do zawartości


świadecgtwo pracy


wróć do serwisu Kadry 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_mati

Guest_mati
  • Goście

Napisano 08 marzec 2012 - 09:04

Witam, zatrudniliśmy księgowego na zastępstwo od 26.08.do 30.09. 11 bo nasz cięzko zachorował i przebywał na zwolnieniu .pracownik który zastpepował ksiegowego wiedział ze mamy juz kandydata na stanowisko i 30.09.11 złozył wypowiedzenie umowy.Od 01.10.2011 zatrudnilismy nowego księgowego. temu zatrudnionemu na zastępstwo wydałam świadectwo pracy z dniem 30.09.2011 roku, dobrze zrobiłam czy powinnam wydac mu z data 03.10.11 bo obowiązuje go 3 dniowy okres wypowiedzenia ????????????

#2 doriss

doriss

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów
  • Lokalizacjaśrodek Polski

Napisano 08 marzec 2012 - 09:12

zatrudniliście do 30.09 - nikt nie powinien składać wypowiedzenia, bo umowa rozwiązała się z dniem zakończenia jej i świad. pracy z dniem 30.09
Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#3 Guest_mati

Guest_mati
  • Goście

Napisano 08 marzec 2012 - 09:16

doriss zle moze napisałam, na umowie nie bylo daty zakonczenia umowy, to była umowa na zastępstwo od 26.08.2011. we wrzesniu przeprowadzilismy nabór i wiedzielismy ze 0d 01.10.2011 zatrudnimy juz ksiegowego nowego, wiec ten zastępujący złożył wypowiedzenie 30.09.2011 roku a ja mu w tym dniu wydałam swiadectwo pracy Dołączona grafika a od 01.10.2011 zatrudnilismy nowego ksiegowego.

#4 doriss

doriss

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów
  • Lokalizacjaśrodek Polski

Napisano 08 marzec 2012 - 09:25

trzeba było rozwiązać za porozumieniem, ale ok, skoro złozył wypowiedzenie, to faktycznie 3 dni (art. 33-1) czyli termin upływałby 4 października, bo dni robocze liczymy
Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#5 Guest_mati

Guest_mati
  • Goście

Napisano 08 marzec 2012 - 09:42

a jakbym rozwiązała za porozumieniem stron w dniu 30.09.2011 top w tym samym dniu moglabym dac swiadectwo pracy.

#6 Dorota

Dorota

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5271 postów

Napisano 08 marzec 2012 - 09:43

Tak

#7 ida

ida

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 08 marzec 2012 - 09:44

tak, jesli by to było porozumienie stron ,to tak, ale wtedy musisz zmienić podstawę rozwiązania umowy w wydanym swiadectwie



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych