Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Wykorzystany urlop na świad. ppracy

wróć do serwisu Kadry 9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_DODI

Guest_DODI
  • Goście

Napisano 08 marzec 2012 - 08:19

mam dylemat...Pracownik kończy pracę 31 marca.W styczniu pracował na pełny etat, luty-marzec pół etatu (4 godz. dziennie).W sumie należy mu się 48 godz. urlopu ale jak to uwzględnić w św. pracy (chodzi o ilość dni)??

#2 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów
  • Lokalizacjaśrodek Polski

Napisano 08 marzec 2012 - 09:34

wpisz albo 6 dni, albo 48 h, dla kadrowej będzie to jasne
Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#3 Guest_DODI

Guest_DODI
  • Goście

Napisano 08 marzec 2012 - 09:39

też tak właśnie myślę - ale mimo że tak naprawdę ten pracownik skorzystał na urlopie u nas to jeżeli podejmie zatrudnienie od kwietnia w nowej firmie będzie miał prawo do 1 dnia więcej? (jakby pracował na pełny etat to wykorzystałby 7 dni)...

#4 ida

ida

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 08 marzec 2012 - 09:43

w nowej pracy zakład udzieli mu urlopu proporcjonalnego , wyliczonego zgodnie z kodeksem pracy.

#5 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów

Napisano 08 marzec 2012 - 09:43

?? nie rozumiem, na pełen etat z wymiaru 26 dni ma 208 h, a z wymiaru 20 dni= 160 h. Udzielając urlopu niepełnoetatowcom przeliczasz go na godziny, przy tym stosujesz zaokrąglenia (bo dzień roboczy wg kp trwa 8 h) i czasem wyjdzie parę godzin więcej, ale bez przesady! W nowej firmie dostanie róznicę, czyli 26-6 dni lub 20-6 dni
Bo wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy. Kubuś Puchatek

#6 ida

ida

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 08 marzec 2012 - 09:47

w nowej firmie dostanie tyle ile wynika z przeliczenia urlopu proporconalnie, tak jak to mówią przepisy kodeksu. Albo 9/12x26, albo 9/12x20

#7 ida

ida

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 08 marzec 2012 - 09:48

oczywiście pod warunkiem zatrudnienia do końca roku Dołączona grafika

#8 Guest_DODI

Guest_DODI
  • Goście

Napisano 08 marzec 2012 - 09:53

ależ ja się z Wami jak najbardziej zgadzam!!Chodzi mi o to że jakby pracowału nas w pełnym wymiarze to wykorzystałby 7 dni i w nowej firmie tylko 19, a w tym przykładzie miał u nas 9 "dniówek" + 20 w nowej firmie...

#9 doriss

doriss

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8917 postów

Napisano 08 marzec 2012 - 09:57

bo miał niepełny etat i tak się zdarza przy przeliczaniu na godziny. gdybyś pracował np. na 1/8 etatu i miał pracę 1 h/ dziennie, to wiesz, ja wyglądałby twój urlop? miałbyś 26:8 = 3,25 = 4 (trzeba zaokrąglić) i to mnożysz przez 8 h (zgodnie z kp) i takich "dni" wyjdzie ci 32...nie ma tu niesprawiedliwości, tylko zasada zaokrągleń

#10 ida

ida

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 6629 postów

Napisano 08 marzec 2012 - 09:58

urlop osoby zatrudnionej w niepełnym wymiarze czasu pracy rozliczasz godzinowo a nie dniami roboczymi i faktycznie taka sytuacja może mieć miejsce.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych