Kategorie
Skocz do zawartości

porozumienie trójstronne


M-ka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w przypadku zawarcia porozumienia trójstronnego o przejściu pracownika do innej firmy (spółki powiązane kapitałowo) należy zawrzeć na z nim nową umowę u nowego pracodawcy czy można zrobić ankes? Proszę o poradę. Wzór poniżej

 

 

 

Porozumienie trójstronne

Zawarte w dniu .............. pomiędzy:

[*]Panem X – Pracownikiem

a

[*]Firmą Y., reprezentowaną przez.................

oraz

[*]Firmą Z, reprezentowaną przez..................

W związku z przejściem Pana X z firmy Y. do firmy Z sporządzono niniejsze oświadczenie, w którym wszystkie trzy Strony stwierdzają co następuje:

[*]Firma Z oświadcza, iż przejmuje od firmy Y. wszelkie zobowiązania dotyczące urlopu wypoczynkowego oraz innych świadczeń i zwolnień od pracy wynikających z przepisów Prawa Pracy, a niewykorzystanych przez pana X u poprzedniego Pracodawcy.

[*]Firma Z oświadcza, iż z uwagi na długi staż pracy pana X u poprzedniego Pracodawcy, wydłuża okres wypowiedzenia nowej umowy o pracę, do czasu, jaki przysługiwałby panu X, gdyby nadal był Pracownikiem Y czyli do 3 miesięcy.

[*]Firmy Z i Y. oświadczają, iż rozwiązanie umowy o pracę na mocy porozumienia stron z poprzednim Pracodawcą i przejście pana X do nowego Pracodawcy traktowane będzie jako naturalna kontynuacja stażu pracy i nie będzie się wiązało z utratą przywilejów wypracowanych u poprzedniego Pracodawcy.

[*]Pan X oświadcza, iż znany jest mu art. 171 § 1 KP, który stanowi, że „w przypadku niewykorzystani przysługującego urlopu w całości lub w części z powodu rozwiązania lub wygaśnięcia stosunku pracy Pracownikowi przysługuje ekwiwalent pieniężny”.

[*]Pan X oświadcza, iż zgadza się na przeniesienie niewykorzystanego urlopu oraz innych świadczeń i zwolnień od pracy wynikających z przepisów Prawa Pracy i tym samym dobrowolnie rezygnuje z wypłaty należnego mu ekwiwalentu.

[*]Porozumienie stron zostało sporządzone w trzech identycznych egzemplarzach, po jednej dla każdej ze Stron i stanowi załącznik do umowy o pracę z dnia 31.07.2012r.

Strony oświadczają, że przyjmują treść porozumienia bez zastrzeżeń.

 

Bielsko-Biała, 31.07.2012

 

 

 

podpisy 3 stron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...