Kategorie
Skocz do zawartości

ZUS źle naliczył podatek od emerytury

Gość Jerzy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przy przejściu na emeryturę w maju 2022 ZUS w Tomaszowie Maz wyliczył mi w decyzji z dn 20 czerwca dobrze wszystkie potrącenia, lecz gdy doszło do wypłaty 24 czerwca to się okazało że wypłacono mi kwotę o 425 zł mniejszą niż w decyzji tzn. naliczono podatek od całej kwoty emerytury nie uwzględniając faktu że przy pierwszej wypłacie za dwa miesiące za jeden miesiąc nalicza się podatek od kwoty powyżej 2500 zł (ulga podatkowa). Po interwencji  w ZUS przyznano mi rację i obiecano wyrównać tą kwotę przy następnej emeryturze lecz to nie nastąpiło.

Ponowna interwencja w ZUS tęż nic nie dała tylko obietnicę że ta kwota będzie wyrównana przy zeznaniu rocznym na co się nie zgadzam. Nawet Pani Dyrektor ZUS także nic mi nie pomogła i twierdzi że to system naliczył błędnie i nie mogą tego wyrównać. Wnioskując z tego (złego naliczania przez system) że takich osób oszukanych przez ZUS jest dużo choć nie wszyscy mogli to zauważyć.

Proszę o radę jak można ZUS zmusić do wypłaty moich 425 zł ponieważ jak odbiorę to w marcu (z zeznaniem podatkowym) to będzie to warte ok 300 zł lub mniej.

Pozdrawiam

Jerzy

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

• Dodaj nową pozycję...