Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Przychód z innego kraju

wróć do serwisu Moja Firma 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Karolina1992

Guest_Karolina1992
  • Goście

Napisano 03 maj 2021 - 19:24

Witam. Chciałabym podjąć współpracę z firmą ze Stanów Zjednoczonych. Firma ta potrzebuje ode mnie faktury. W obecnej chwili, na początku naszej współpracy, nie chcę zakładać firmy, bo po prostu nie jestem pewna czy będziemy współpracować długofalowo. Faktura będzie wystawiona najprawdopodobniej przez PayPal lub FreshBooks, lub jakiegoś pośrednika, który oferuje opcję fakturowania bez firmy.

Czy ktoś z Państwa orientuje się może co jest dowodem do rozliczenia przychodu jako przychód z zagranicy? Chodzi mi głównie o to czy w rozliczeniu bierze się pod uwagę wyciąg z konta czy wystawiony przeze mnie rachunek / fakturę od osoby prywatnej. Czy ja w ogóle mogę w ten sposób współpracować z tą firmą? Całkowicie szczerze - pierwszy raz mam styczność z taką sytuacją i nie chcę zrobić na samym początku nieświadomie błędu.

#2 Alicjaxxx

Alicjaxxx

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 54 postów

Napisano 06 styczeń 2022 - 18:05

Jeśli ktoś pracuje za granicą albo swoją firmę prowadzi to często lepiej skorzystać z profesjonalnej pomocy doradców w wielu sprawach i mieć pewność, że wszystko jest zrobione zgodnie z obowiązującymi przepisami i wymaganiami. Czy to kwestie podatkowe, czy księgowe, czy jeszcze inne. W Norwegii to na pomoc biura https://www.pomoc-w-norwegii.com/ możecie liczyć. Czy trzeba się rozliczyć, czy dokumenty przetłumaczyć, pomóc z założeniem firmy, ich działalność jest naprawdę szeroka. Najlepiej to sobie sprawdźcie na stronie w czym mogą wam pomóc.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych