Skocz do zawartości

Zdjęcie

Normy pracy dla 3/4 etatu

kadry czas pracy umowa o prace

wróć do serwisu Kadry 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Katarzyna_W

Katarzyna_W

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 07 kwiecień 2021 - 12:28

Witam,

mam pytanie do normy czasu pracownika. Jest zatrudniony na 3/4 etatu, jego dni robocze to poniedziałek, środa i piątek po 10 godzin dziennie. Przy założeniu ze pracuje tylko po 10h za kwiecień wyjdzie mu 120h więc te 6 musi jeszcze dopracować. W kwietniu 2021 norma miesięczna to 126h. Czy w związku z ty, że dni robocze są tylko 3 dni możemy ustalić grafik  w jednym tygodniu po 12 h ( z zachowaniem 30 h/ tydzień) aby wymiar pracy był równy 126 h ?

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2021 - 12:39

Grafik to się ustala przed rozpoczęciem miesiąca, a nie w trakcie. a ustalenie dodatkowych godzin zależy od tego, w jaki sposób został zdefiniowany czas pracy tego pracownika w dokumentach związanych z nawiązaniem umowy o pracę. Jaki wymiar czasu pracy, jaki rozkład czasu pracy?

#3 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8898 postów

Napisano 07 kwiecień 2021 - 20:02

norma czasu pracy to 8 i 40;

pracuje w równoważnym systemie czasu pracy, bo tylko wówczas może być norma dobowa przedłużona do 12 godzin

#4 Katarzyna_W

Katarzyna_W

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 08 kwiecień 2021 - 13:49

Grafik to się ustala przed rozpoczęciem miesiąca, a nie w trakcie. a ustalenie dodatkowych godzin zależy od tego, w jaki sposób został zdefiniowany czas pracy tego pracownika w dokumentach związanych z nawiązaniem umowy o pracę. Jaki wymiar czasu pracy, jaki rozkład czasu pracy?

Wymiar został ustalony na prace 3 dni w tyg po 10 godzin, ustalone w umowie 3/4 etatu. przy wyliczaniu wynagrodzenia ksiegowa zwrócila uwagę ze przepracował o 2 h więcej niż etatowe 3/4. nie ma ustalonych nadgodzin dlatego zalezy mi na tym zeby uregulowac to aneksem do umowy.  

#5 Katarzyna_W

Katarzyna_W

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 08 kwiecień 2021 - 13:51

norma czasu pracy to 8 i 40;

pracuje w równoważnym systemie czasu pracy, bo tylko wówczas może być norma dobowa przedłużona do 12 godzin

Czyli mogę przedłużyć normę do 12h czy nie w takiej sytuacji.? zalezy mi za uregulowaniu tych formalności. czy  moge w grafiku wpisać pracownikowi  dniowke 12 h jezeli bedzie taki miesiąc ze zabraknie tych kilku godzin do 3/4 etatu?

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kadry, czas pracy, umowa o prace

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych