Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zasiłek opiekuńczy na chore dziecko

#opieka #pue #zus #pracodawca #pomniejszone wynagrodzenie

wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Katarzyna

Guest_Katarzyna
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2021 - 21:31

Szanowni państwo, ja bardzo proszę o pomoc. Pracuję u jednego pracodawcy od ponad roku, na umowie o pracę na czas nieokreślony. Najniższa krajowa. Mam mniej niż 26 lat.
Klub malucha, pracujemy w trzy dziewczyny. Mam córkę dwuletnią.
W listopadzie, konkretnie 5-10.11.2020 byłam na czterodniowym zwolnieniu ze względu na chore dziecko. Otrzymałam wtedy zwolnienie lekarskie elektronicznie, które trafiło do PUE ZUS. Po licznych prośbach do szefa, aby złożył wniosek potrzebny do wypłacenia świadczenia olał mnie totalnie. Na koniec miesiąca wypłacił mi całą wypłatę, dzwonił że pomylił się i mam mu oddać w gotówce 360 zł, bo mi ZUS wypłaci.oddalam.
Następnie nie odezwał się do zusu wcale. Przychodziły listy, aby się skontaktował i dostarczył wniosek. Dzwoniła do mnie kobieta z zusu z pytaniem, dlaczego pracodawca nic nie dostarczył i pytała dlaczego dostałam całe wynagrodzenie. Powiedziałam prawdę, że oddałam do ręki.
Zupełnie to olał. Kiedy w pue ZUS zobaczyłam, że wniosek o zasiłek jest odrzucony, dzwoniłam do niego, oświadczył, że mam odebrać pieniądze które kazał mi oddać. Że spróbuje się odwołać od decyzji. Teraz na koniec stycznia potrącił mi z wyplaty 408zl! Z dopiskiem "pomniejszone o zasiłek". Bez żadnej rozmowy, bez ostrzeżenia. Proszę, czy miał prawo to zrobic? Pue ma teraz jakąś przerwę techniczną, nie mogę sprawdzić czy wniosek jest znów w toku.
Czy miał prawo odebrać mi ponad 400 zł, kiedy cały styczeń przepracowałam?
Co mogę z tym zrobić? Czy mogę złożyć gdzieś skargę? Czy tak mogło to wyglądać?
Bardzo proszę o pomoc. Dla mnie 408 zł to dużo przy najniższej krajowej...

#2 pawel36

pawel36

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 48 postów

Napisano 09 luty 2021 - 15:26

Wirtualne biura to idealne rozwiązanie dla tych, którzy jak ja
świadczą usługi mobilnie i nie potrzebują stacjonarnego miejsca do pracy. Zacząłem korzystać z usług Optioffice.pl Udostępniają wirtualne biura Warszawa https://optioffice.pl/biuro-wirtualne w korzystnej cenie, a do tego świadczą pomoc przy zarządzaniu pocztą. Odbierają przesyłki, maile, jak chcę to mi skanują lub odsyłają list z urzędu pod wskazany przeze mnie adres. Do tego mogą mnie umawiać na spotkania z klientami. Otrzymuję u nich dedykowany numer stacjonarny, numer faksu i jeśli jest konieczność to mogę skorzystać z sali konferencyjnej z klimatyzacją , ergonomicznymi meblami i Internetem. Do tego otrzymuję prestiżowy adres, pod którym mogę zarejestrować spółkę i pomagają mi w wypełnianiu dokumentacji i wprowadzaniu zmian do KRS, US i ZUS. Polecam ich, bo ceny mają niskie. W Optioffice organizują też wsparcie prawne i księgowe. Łatwiej jest skupić się na pracy, kiedy profesjonalny zespół dba o resztę zadań w firmie. Ze swej strony polecam

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: #opieka, #pue, #zus, #pracodawca, #pomniejszone wynagrodzenie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych