Skocz do zawartości


Wynagrodzenie za czas pracy + dodatek stażowy


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2021 - 12:52

Dzień dobry, mam pytanie:

Pracownik przebywa na zwolnieniu lekarski od 04.01.2021 do 15.01.2021, od 16.01.2021 do 25.01.2021 oraz od 26.01.2021 do 29.01.2021. czyli nieprzerwalnie przebywa na zwolnieniu lekarskim 26 dni.

Nie przepracował ani jednego dnia roboczego, gdyż weekendy są dniami wolnymi od pracy. Czy przysługuje pracownikowi wynagrodzenie za czas pracy (czyli za czas od 01.01.2021 do 03.01.2021 oraz od 30.01.2021 do 31.01.2021 = 5 dni)? Pracownik oprócz wynagrodzenia za prace otrzymuje dodatek stażowy, czy dodatek stażowy przysługuje za "czas pracy" (czyli za te 5 dni weekendu)??

 

U nas w regulaminie jest, że dodatek za wieloletnią pracę przysługuje za dni, za które pracownik otrzymuje wynagrodzenie, oraz za dni nieobecności w pracy z powodu niezdolności do pracy wskutek choroby albo konieczności osobistego sprawowania opieki nad dzieckiem lub chorym członkiem rodziny, za które pracownik otrzymuje z tego tytułu zasiłek z ubezpieczenia społecznego.



#2 Dorota

Dorota

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5849 postów

Napisano 26 styczeń 2021 - 13:19

Według § 11 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 29 maja 1996 roku w sprawie sposobu ustalania wynagrodzenia w okresie niewykonywania pracy oraz.....

powinnaś policzyć następująco: zasadnicza - (zasadnicza : 30 x 26) = wynikiem jest brutto zasadniczej.

Dodatek stażowy płacicie "obok" chorobowego.



#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2021 - 13:32

Od lat funkcjonuje stanowisko, że za nieprzepracowany ani jeden dzień (np. zwolnienie chorobowe nie obejmujące wyłącznie weekendów) wynagrodzenie nie przysługuje. Proszę sobie poszukać na stronie ministerstwa i PIP. Na podstawie art. 80 kp wynagrodzenie przysługuje za pracę wykonaną.



#4 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2021 - 14:24

Gość możesz podać treść tego stanowiska lub jakąś podstawę prawną?
Art. 80 kp mówi że:" za czas niewykonywania pracy pracownik zachowuje prawo do wynagrodzenia tylko wówczas, gdy przepisy pracy tak stanowią".
Czyli należy zastosować par. 11 Rozporządzenia....

#5 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2021 - 14:24

Gość możesz podać treść tego stanowiska lub jakąś podstawę prawną?
Art. 80 kp mówi że:" za czas niewykonywania pracy pracownik zachowuje prawo do wynagrodzenia tylko wówczas, gdy przepisy pracy tak stanowią".
Czyli należy zastosować par. 11 Rozporządzenia....



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych