Skocz do zawartości

Urlop szkoleniowy a postawa chorobowego

wróć do serwisu Kadry 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Liliana80

Guest_Liliana80
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2021 - 00:35

Witam! Mam po raz pierwszy taką sytuację i w związku z tym problem.
Pracownica teraz w styczniu poszła na chorobowe (ciąża). Muszę wyliczyć jej podstawę. I tu mam problem, gdyż w I, II i III ubiegłego roku korzystała z urlopu szkoleniowego (radca prawny) płatnego w wysokości 80%. Wiem już, że ten urlop szkoleniowy uwzględnia się w podstawie. Tylko w jakiej wysokości?
W I - miała 6 dni takiego urlopu
W II - 16 dni (roboczych)
w III - 3 dni
Generalnie miała pensję 2100 zł + 500 zł premii. W tych miesiącach miała wynagrodzenie za te dni szkolenia w wysokości 80% i premia proporcjonalnie pomniejszona.
Czyli w podstawie uwzględniam całą premię 500 zł? I ....? 2100? (dopełniona podstawa?) czy kwota naliczona?
Dokładnie np. w styczniu zamiast 2100,00 podstawy + 500,00 premii miała 2451,39 zł (brutto) w sumie podstawy i premii (pomniejszonej proporcjonalnie o 6 dni urlopu szkoleniowego) to w podstawie ująć te 2451,39? Czy kwote faktyczną tylko podstawy a premie po dopełnieniu czyli 500 zł w związku z tym, że była pomniejszona za czas nieobecności proporcjonalnie?
Jestem pogubiona :( pomóżcie..

#2 Guest_Będzie

Guest_Będzie
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2021 - 09:09

Ile kuźwa będziesz o to pytać?
Weź się do łopaty ja sobie nie radzisz. Jelenia szukasz? A kasą się podzielisz?

#3 Guest_Liliana80

Guest_Liliana80
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2021 - 09:26

O co Co chodzi? Nie chcesz to nie musisz pomagać. Na szczęście nie każdy taki jest. Spytałam na innym forum i nie dostałam odpowiedzi poza jedną opinią, ale też niepełna bo nie odnosiła się do premii. To jest wyjątkowy przypadek i zazwyczaj właśnie na forum się takie porusza.

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21327 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 26 styczeń 2021 - 09:58

Przecież od stycznia podstaw i tak nie może być niższa niż 2.800.
Więc w czym problem?

#5 Guest_Liliana80

Guest_Liliana80
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2021 - 10:03

Ano w tym, że od czerwca ubiegłego roku miała podwyżkę na 3600,00 i to była jest podstawa. Już bez premii żadnych. Dlatego mam taki kłopot. A że dziewczyna niedługo rodzi to w lutym przyjdzie wypełniać Z-3 a teraz muszę jej ta podstawe wyliczyć :( Zadalam zapytanie do ZUS online, ale nie wiem kiedy odpisza a listę lada dzień muszę naliczyć..

#6 Guest_Liliana80

Guest_Liliana80
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2021 - 10:07

Wydaje się, że podstawę za te miesiące należałoby przyjąć w wysokości faktycznie naliczonej, chociaż nie mogę nigdzie znaleźć informacji w tym temacie. To był urlop szkoleniowy w związku z przygotowaniem do egzaminu na radcę.
Największy problem mam z tą premią, ponieważ premia została pomniejszona proporcjonalnie o te 6 dni nieobecności w styczniu np. (a nie wypłacona 80%) to premię bym dopełniła i uwzględniła w podstawie w wysokości 500 zł. Chociaż sytuacja jest na tyle specyficzna że mam wątpliwości jak tu postąpić. Bo w lutym ten urlop trwał 16 dni, czyli ponad pół miesiąca i co, też wtedy całe 500 zł? Bo bo przecież to nie chorobowe żeby pomijać..

#7 Guest_Liliana80

Guest_Liliana80
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2021 - 10:07

Wydaje się, że podstawę za te miesiące należałoby przyjąć w wysokości faktycznie naliczonej, chociaż nie mogę nigdzie znaleźć informacji w tym temacie. To był urlop szkoleniowy w związku z przygotowaniem do egzaminu na radcę.
Największy problem mam z tą premią, ponieważ premia została pomniejszona proporcjonalnie o te 6 dni nieobecności w styczniu np. (a nie wypłacona 80%) to premię bym dopełniła i uwzględniła w podstawie w wysokości 500 zł. Chociaż sytuacja jest na tyle specyficzna że mam wątpliwości jak tu postąpić. Bo w lutym ten urlop trwał 16 dni, czyli ponad pół miesiąca i co, też wtedy całe 500 zł? Bo bo przecież to nie chorobowe żeby pomijać..

#8 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21327 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 26 styczeń 2021 - 10:19

Nie wiem, niestety, faktycznie sytuacja specyficzna.
Poczekaj na odpowiedź ZUS.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych