Skocz do zawartości

Zdjęcie

sprzedaż mieszkania

wróć do serwisu Księgowość 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ola543

Ola543

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 07 grudzień 2020 - 09:54

Mam pytanie, zakupiłam mieszkanie we wrześniu 2015 roku. Od  kiedy mogę je sprzedać nie płacąc podatku?

#2 Guest_renia

Guest_renia
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2020 - 10:20

ogólnie rzecz biorąc po 01.01.2021 

ale rok 2020 jest tak zawirusowany, że mało kto za prawem nadąża...

#3 Ola543

Ola543

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 07 grudzień 2020 - 10:32

Dziękuję

#4 Guest_Loui

Guest_Loui
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2020 - 15:28

Mam pytanie, zakupiłam mieszkanie we wrześniu 2015 roku. Od  kiedy mogę je sprzedać nie płacąc podatku?

a nie po 5 latach? czy to tylko od dariwzny?

#5 BarbaraGruszka

BarbaraGruszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 609 postów

Napisano 08 marzec 2021 - 11:12

Ja sprzedałam swoje mieszkanie bez pośredników. Do podpisania aktu notarialnego potrzebowałam akt własności, potwierdzenie o braku zaległości z tytułu czynszu i innych opłat (ogrzewanie), zaświadczenia ze spółdzielni o przysługującym Pani prawie do lokalu: jedno do przedłożenia przy akcie i osobne do sądu wieczystoksięgowego jeśli nie ma księgi wieczystej a Kupujący by chciał. U mnie jeszcze dodatkowo komplikowało sprawę to, że mieszkanie otrzymałam w spadku i musiałam wyciągać dokumenty od US. Przy podpisywaniu aktu notarialnego trzeba też mieć zaświadczenie, że w mieszkaniu nikt nie jest zameldowany. Najlepiej jednak napisać do notariusza, u którego będzie podpisywana umowa sprzedaży, on prześlę całą listę dokumentów które należy przedłożyć. Ja swoje mieszkanie wystawiłam na fb, gumtree i olx. Sprzedałam w tydzień, w sensie znalazłam kupców natomiast samo załatwianie papierków zajęło mi chyba 2-3 tygodnie.

Jeszcze fajną opcją jest Homly: https://homly.to/Skupuja w dobrych cenach mieszkania w Warszawie, Szczecinie czy Krakowie. 

#6 KarolinaPL

KarolinaPL

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 50 postów

Napisano 26 marzec 2021 - 11:08

Myślę, że powinnaś skonsultować się z notariuszem. Pamiętaj, że w grę wchodzą dość duże pieniądze, dlatego lepiej uzyskać pewną informację i uniknąć płacenia podatku. Osobiście mogę polecić Ci kancelarię notarialną www.notariusz-prawobrzeze.pl. Dysponują wysokimi kwalifikacjami oraz wieloletnim doświadczeniem.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych