Skocz do zawartości

podział majątku po rozwodzie , podatek

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Sana

Guest_Sana
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2020 - 08:58

Witam , po sprawie o podział majątku z byłym mężem sąd w I inst. zasądził spłatę byłego męża w wys. 100 tys , w drugiej instancji 30 tys. ( ja przed małżeństwem miałam swoje mieszkanie on nic, później sprzedaż i kupno domu z kredytu już wspólnego). Jestem wpisana już w KW jako jedyna właścicielka. (to tak w skrócie  w międzyczasie nakaz opuszczenia mieszkania w trybie przemocy w rodzinie , wyrok prawomocny za znęcanie i pobicie ..) Nie przysługuje kasacja ale mimo wszystko złożył pół roku temu do SN sprawę - skargę o stwierdzenie niezgodności z prawem ( czytałam ,że nawet jakby sąd się przychylił, to nie przeciwko mnie tylko skarbowi państwa byłaby  dalsza kolejność ewentualnych roszczeń) . teraz dowiedziałam się ,że dodatkowo do Sądu rej. złożył wniosek o zabezpieczenie (?) gdy się dowiedział o chęci sprzedaży przeze mnie domu. chciałam kupić mieszkanie a za resztę spłacić kredyt , który wzięłam na spłatę jego i spłatę wspólnego kredytu hipotecznego. Nie ma kogo pytać w US czy z różnicy będę płaciła  podatek  ..np. dochodowy - proszę o podpowiedź co mogę jeszcze bo jestem sama z tym wszystkim 

#2 Guest_Janek

Guest_Janek
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2020 - 17:12

Może warto skorzystać z porady prawnej? niestety nikt z forumowiczów nie ma takiej wiedzy, jak adwokat. Sam zdecydowałem się na pomoc ze strony Kancelarii Cejrowski i nie żałuję, bo szybko rozwiali moje wątpliwości. 

#3 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5810 postów

Napisano 21 grudzień 2020 - 17:24

Dobry adwokat nie reklamuje się. Tym bardziej na darmowych stronach :ph34r:

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych