Skocz do zawartości

Zasiłek chorobowy-kwarantanna

wróć do serwisu Kadry 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Stanisław

Guest_Stanisław
  • Goście

Napisano 28 listopad 2020 - 12:16

Dzień Dobry Państwu

Mam mały problem.Chciałbym się dowiedzieć czy mi przysługuje się wynagrodzenie za czas choroby/kwarantanny. Przedstawię to tak ;

Byłem pracownikiem zatrudnionym na umowę o pracę na czas nieokreślony . W maju otrzymałem rozwiązanie umowy o pracę z zachowaniem 3-miesięcznego okresu wypowiedzenia który upłynął 31-08-2020r. Do dnia rozwiązania umowy o pracę zostałem zwolniony z obowiązku świadczenia pracy z zachowaniem prawa do wynagrodzenia . W dniu 1 czerwca podjąłem pracę na umowę-zlecenie. We wrześniu złożyłem u nowego pracodawcy wniosek o objęcie dobrowolnym ubezpieczeniem chorobowym od 1 października. Pech chciał ,że w dniu 11 listopada zostałem objęty kwarantanną , która potrwa do 4 grudnia. Wynagrodzenie za listopad zostało już naliczone i okazało się ,że naliczono mi tylko godziny wypracowane przed objęciem kwarantanną. Po rozmowie telefonicznej pani kadrowa poinformowała mnie ,że muszę być objęty ubezpieczeniem chorobowym przez okres 90 dni , aby otrzymać świadczenie za czas choroby. Na stronie ZUS wyczytałem ,że:

Do okresu Twojego ubezpieczenia zalicza się poprzednie okresy ubezpieczenia chorobowego, jeżeli przerwa w ubezpieczeniu nie przekracza 30 dni albo jest spowodowana urlopem wychowawczym, bezpłatnym lub odbywaniem czynnej służby wojskowej jako żołnierz niezawodowy.

Z tego wynika ,że zasiłek chorobowy powinien mi się należeć . No chyba ,że inaczej to interpretuję… Proszę o proste wytłumaczenie/poradę .

#2 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14205 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 28 listopad 2020 - 19:04

Faktycznie źle interpretujesz, bo u ciebie przerwa w ubezpieczeniu chorobowym wynosi 30 dni, czyli cały wrzesień. I dlatego masz okres wyczekiwania na zasiłek ze zlecenia.

#3 Guest_Stanisław

Guest_Stanisław
  • Goście

Napisano 29 listopad 2020 - 11:19

Faktycznie źle interpretujesz, bo u ciebie przerwa w ubezpieczeniu chorobowym wynosi 30 dni, czyli cały wrzesień. I dlatego masz okres wyczekiwania na zasiłek ze zlecenia.

Jest to maksymalna liczba dni ale przerwa nie przekracza 30 dni. Rozumiem,aby  przerwa miała 31 dni ale w moim przypadku nie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych