Skocz do zawartości

Pozew o ustalenie ojcostwa i alimenty

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Kacper

Guest_Kacper
  • Goście

Napisano 24 październik 2020 - 08:21

Witam serdecznie
Ostatnio dostałem wezwanie do Sądu w celu potwierdzenia ojcostwa oraz ustalenia alimentów.
Sprawa wygląda następująco, że dziecko ma już ponad 9 lat rozstaliśmy się kiedy powódka była w ciąży wyjechała za granicę kiedy ja chciałem wtedy ustalić ojcostwo tam urodziła i wychowuje dziecko z obecnym partnerem z którym jest w związku już kilka lat mają też ze sobą drugie 5 letnie dziecko.
Ja niespełna 5 lat temu kiedy jeszcze byłem kawalerem bez zobowiązań podjąłem ponowną próbę kontaktu aby ustalić ojcostwo i wszystkie rzeczy z tym związane. Była odmowa ze strony matki. Teraz aktualnie jestem w związku małżeńskim gdzie posiadamy dwójkę dzieci jedno w wieku 3 lat z orzeczeniem niepełnosprawności bezterminowym (zespół Downa) plus z chorym serduszkiem oraz 4tygodniowego zdrowego. Nasz stan majątkowy nie jest rewelacyjny zarabiam 2400 netto żona dostaje opiekuńcze plus inne świadczenia. Mamy na głowie na chwilę obecną czynsz za wynajem mieszkania ( około 1000) oraz miesięczną ratę kredytu hipotecznego też około 1000 zł przeznaczony na remont domu który żona dostała w darowiźnie. Do tego dochodzą koszty leczenia starszego naszego dziecka. Na chwilę obecną każde dodatkowe obciążenie spowoduje naszą niestabilność finansową która może doprowadzić do upadku naszego. Powódka przebywa za granicą gdzie z tego co zeznała zarabiają więcej niż my więc wynika to z tego że nie żyje im się najgorzej. Czy Sąd może oddalić płacenie alimentów ( o ile zostanie potwierdzone ojcostwo) czy też nie?
Pozdrawiam serdecznie

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 październik 2020 - 11:37

Nie licz na to, że sąd nie zasądzi Ci alimentów. Może będą niewielkie, ale niestety, musisz je płacić. Sąd może zasądzić alimenty do 3 lat wstecz i wtedy będziesz musiał zapłacić zaległość.

#3 robertzawistowski

robertzawistowski

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 11 listopad 2020 - 16:13

Sprawa z zakresu prawa rodzinnego, w tym o ustalenie ojcostwa są dość trudne, kiedy druga strona nie chce współpracować. Najlepiej, żebyś skorzystał z pomocy adwokata lub radcy prawnego, kogoś kto zadba o Twoje interesy. Poczytaj o samym sądowym ustalaniu ojcostwa.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych