Skocz do zawartości


Sprawozdanie RB27-zz


wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_księgowa

Guest_księgowa
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2020 - 13:48

Witam,

mam pytanie dot. dochodów Skarbu Państwa...czy w sprawozdaniu za III kw. należy wszystkie nie spłacone należności przeksięgować 50%/50%? Sugeruje się tutaj ustawą Covidową( która mówi ,że od 24.06.2020-do końca roku z określonych zadań należy się nam 50%, a nie 25%)?



#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2020 - 12:58

ale tylko od wpłaconych jest 50%

należności pozostawiasz bez zmian. przeksięgowujesz w momencie wpłaty



#3 Guest_Kj

Guest_Kj
  • Goście

Napisano 07 październik 2020 - 10:09

ale tylko od wpłaconych jest 50%

należności pozostawiasz bez zmian. przeksięgowujesz w momencie wpłaty

A gdzie jest mowa , że tylko od wpłaconych?



#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 październik 2020 - 10:38

Art.15zzzga.1. Od wpływów i odsetek, o których mowa w art. 23 ust. 3 ustawy z dnia 21sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami, osiąganych w okresie do dnia 31grudnia 2020r. potrąca się 50% środków, które stanowią dochód powiatu, na obszarze którego są położone nieruchomości, o których mowa w tym przepisie.2.Do wpływów, o których mowa wart.12ust.1 ustawy z dnia 20lipca 2018r. o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe wprawo własności tych gruntów (Dz.U. z2020r. poz.139, 568 i695), przepis ust.1stosuje się odpowiednio.

 

ja to rozumiem tak:

od wpływów osiąganych do 31 grudnia 2020. Nic nie mówi się o należnych.





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych