Skocz do zawartości

Ubezpieczenie NFZ

wróć do serwisu Kadry 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_MAREK

Guest_MAREK
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2020 - 10:45

Dzień dobry, mam pytanie.

Z dniem 30 czerwca zakończyłem pracę, jednak nadal przebywam na zwolnieniu lekarskim, które na dniach osiągnie maksymalną liczbę dni – 182. Złożyłem już wniosek o świadczenie rehabilitacyjne, ponieważ w poniedziałek będę miał operację i nie będę mógł podjąć nowej pracy, na pewno nie w najbliższym czasie. Przy kontrolnej wizycie u lekarza moje nazwisko wyskoczyło w bazie jako nieubezpieczony. Czy w tym przypadku powinienem zarejestrować się w Urzędzie Pracy? Proszę o podpowiedź. Z góry serdecznie dziękuję, Marek

#2 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2020 - 13:26

Ubezpieczenie zdrowotne trwa po zakończeniu umowy jeszcze 30 dni. Po 30 dniach widnieje Pan jako nieubezpieczony. Jeśli jest taka możliwość to proszę się zgłosić do ubezpieczenia zdrowotnego żony albo zgłosić się do UP albo samemu opłacić składkę zdrowotną w NFZ. Jeśli idzie Pan w poniedziałek na operację to po pobycie w szpitalu mogą wystawić Panu rachunek, ponieważ nie ma Pan ubezpieczenia zdrowotnego.

#3 Open Bankier

Open Bankier

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 47 postów

Napisano 24 sierpień 2020 - 13:10

A jeśli ma się odłożone środki,to może warto zainwestować i wykupić takie ubezpieczenie https://viennalife.p...ia/comfort-life ?

Obejmuje ono niezdolność do pracy w następstwie,uszczerbek na zdrowiu,czy nawet hospitalizacje w następstwie nieszczęśliwego wypadku...

Myślę,że w dzisiejszych niepewnych czasach,warto o czymś takim pomyśleć...

Na Państwo bym nie liczył ;)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych