Skocz do zawartości

Darowizna a dlugi

Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Guest_Lidia

Guest_Lidia
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2020 - 19:47

Witam, mam taką zawiłą sytuację, i nie wiem czy warto mi się zabierać za rozwiązanie jej. Mianowicie,po śmierci rodziców wraz z czwórka rodzeństwa odziedziczyliśmy dom jednorodzinny.Ktory wyceniono wtedy na 50000 zł.poniewaz był w opłakanym stanie. Był rok 2008.Zamieszkałam w nim ja i moja młodsza siostra,reszta rodzeństwa chciała oddać nam w darowiznie swoje udziały. Ale w niedługim czasie zmarła jedna siostra, za pół roku następna, pozostawiły małoletnie dzieci, i w związku z tym musieliśmy czekać aż same będą mogły zadecydować o swoim majątku bez udziału sądu rodzinnego. W tym czasie mieszkając w tym domu inwestowałam w niego, podnosząc jego wartość do 150000 zł. Kiedy ostatnie małoletnie dziecko skończyło 18lat umówieni byliśmy już z notariuszem, i znów stało się nieszczęście zginęła w wypadku kolejna moja siostra, z tym że pozostawiła po sobie niepełnoletniego syna oraz długi. Sytuacja teraz wygląda tak. W domu mieszkam ja i dzieci mojej młodszej siostry. Brat chce nam oddać w darowiznie soja część, po starszej siostrze, jej pelnoletnie dzieci i mąż chcą oddać nam w darowiznie swoje udziały. Sprawa kolejnej siostry się skomplikowała, jej starsze dzieci zrzekly się po niej spadku nie chcąc dziedziczyć długów, nie zrzekl się mąż, 17 letni syn, i jeden z dzieci zapomniał odpisać swojego małego synka czyli został jeszcze wnuk mojej siostry. Moje pytanie brzmi, czy oni teraz jeśli oddada mi w darowiznie swoje udziały w tym domu, to przechodzą na mnie całe długi siostry, czy w wysokości 1/5 wyceny odziedziczonego w 2008r domu, czy 1/5 nowej wyceny. Dodam, że siostra nie interesowała się tym domem przez te lata, nie inwestowała, nie płaciła podatków. Ipytanie jak to załatwimy skoro spadek po niej wraz z długami przejął jej mąż, 17 letni syn i 2 letni wnuk

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych