Skocz do zawartości

Zdjęcie

Oblicznie podatku dochodowego

wróć do serwisu Moja Firma Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 klik303

klik303

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 16 lipiec 2020 - 06:43

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć jak jest obliczany należny do zapłaty podatek dochodowy. Poniżej zamieszczam wydruk który otrzymałem od księgowego.

Proszę o wyjaśnienie co oznaczają poszczególne kolumny i jak się oblicza wartości w nich widniejące. W szczególności te zawierające słowo "najmu". Ja prowadzę działalność programistyczną więc nie rozumiem co oznacza ten "najem".

Kolejnej rzeczy której nie rozumiem to dlaczego za pierwszy kwartał do zapłaty podatku wyszło 111zł a za drugi 665zł. W drugim kwartale nie płaciłem ZUS (zwolnienie z powodu korona wirusa), ale nie miałem żadnego dochodu za czerwiec a dodatkowo poniosłem dodatkowe wydatki takie jak zakup laptopa za 5000zł i ubezpieczenie samochodu w kwocie prawie 2000zł. Więc dlaczego podatek dochodowy do zapłaty wyszedł mi w kwocie pięciokrotnie wyższej niż za pierwszy kwartał?

Czy mógłbym prosić o wyjaśnienie jak to jest liczone? Nie chcę na razie pytać się księgowego gdyż już dwukrotnie popełnił pomyłki na moją niekorzyść co udało mi się wychwycić. I jeśli teraz też jest tu błąd to przyjdzie czas na zmiany.

Z góry dziękuję za pomoc i wyjaśnienia.

Załączone pliki

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych