Skocz do zawartości

Ekwiwalent przy składnikach zmiennych i chorobowym

wróć do serwisu Kadry 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Pelikan

Guest_Pelikan
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2020 - 12:19

Pracownik choruje od połowy września 2019 do końca roku. W styczniu 2020 urlop 2 tygodnie i resztę miesiąca choruje, aż do 28 maja 2020 - zgon.

Jak obliczyć ekwiwalent w takiej sytuacji? Należy wziąć pod uwagę wrzesień, sierpień i lipiec 2019?

premia motywacyjna w lipcu 300 zł i sierpniu 300 zł.

dodatek szkodliwy do każdej przepracowanej godziny 2 zł. (lipiec 337,50, sierpień 305,36 i wrzesień 176,79

W każdym miesiącu premia za pakiet medyczny po 10,00 zł

Jak ustalić podstawę do obliczenia ekwiwalentu?

Proszę o pomoc.

#2 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20294 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 02 czerwiec 2020 - 15:14

Za pakiet medyczny premia?
Jakieś bzdury!

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2020 - 05:46

To proszę pominąć to 10 zł.  Czy ktoś jednak pomoże?

#4 Guest_Koss

Guest_Koss
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2020 - 08:00

Według mnie musisz wziąć średnią z m-cy poprzedzających chorobowe/urlop tj. lipiec 2019, sierpień 2019, wrzesień 2019.

Co to jest premia motywacyjna? Jeżeli jest to uznaniowa nagroda przyznawana przez Dyrektora/Kierownika to nie stanowi ona podstawy do ekwiwalentu.

Premia za pakiet medyczny też nie jest składnikiem zmiennym wg mnie.

Czyli należy wziąć tylko ten dodatek szkodliwy. Nie zapomnij uzupełnić tego dodatku wg zasad podanych w rozporządzeniu tj. dzielisz dodatek z 3 m-cy przez ilość dni przepracowanych a następnie mnożysz przez ilość dni jakie były w tym okresie do przepracowania. Następnie to co wyjdzie dzielisz na 3 (średnia z 3 m-cy).

#5 Guest_mMm

Guest_mMm
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2020 - 12:28

Według mnie musisz wziąć średnią z m-cy poprzedzających chorobowe/urlop tj. lipiec 2019, sierpień 2019, wrzesień 2019.

Co to jest premia motywacyjna? Jeżeli jest to uznaniowa nagroda przyznawana przez Dyrektora/Kierownika to nie stanowi ona podstawy do ekwiwalentu.

Premia za pakiet medyczny też nie jest składnikiem zmiennym wg mnie.

Czyli należy wziąć tylko ten dodatek szkodliwy. Nie zapomnij uzupełnić tego dodatku wg zasad podanych w rozporządzeniu tj. dzielisz dodatek z 3 m-cy przez ilość dni przepracowanych a następnie mnożysz przez ilość dni jakie były w tym okresie do przepracowania. Następnie to co wyjdzie dzielisz na 3 (średnia z 3 m-cy).

Dziękuję za odpowiedź.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych