Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zatrudnienie członka rodziny pracownika samorządowego


wróć do serwisu Kadry 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wiktoria1

Wiktoria1

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 01 czerwiec 2020 - 21:17

Czy w przypadku, gdy dostałabym się na staż z Urzędu Pracy do gminnej jednostki organizacyjnej (Urząd Pracy podpisuje umowę z jednostką budżetową), z którego wynika, że po jego odbyciu na 3 miesiące pracodawca musi mnie zatrudnić, a ten pracodawca jest ze mną blisko spokrewniony, to czy wciąż obowiązuje nas zakaz zatrudniania bliskiej rodziny z uwagi na fakt bezpośredniej podległości służbowej?



#2 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20294 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 02 czerwiec 2020 - 05:27

A gdzie wyczytałaś ten ZAKAZ?
Napewno względy etyczne, moralne, zarzut nepotyzmu.....tak, ale zakazu nigdy nie było w ogólnie obowiązujących przepisach.

#3 Wiktoria1

Wiktoria1

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 02 czerwiec 2020 - 10:00

A gdzie wyczytałaś ten ZAKAZ?
Napewno względy etyczne, moralne, zarzut nepotyzmu.....tak, ale zakazu nigdy nie było w ogólnie obowiązujących przepisach.

 

https://www.lexlege....adowych/art-26/

 

Art. 26. prac. sam.
Ograniczenie w zatrudnianiu w tej samej jednostce małżonków oraz krewnych pracowników

Małżonkowie oraz osoby pozostające ze sobą w stosunku pokrewieństwa do drugiego stopnia włącznie lub powinowactwa pierwszego stopnia oraz w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli nie mogą być zatrudnieni w jednostkach, o których mowa w art. 2 stosowanie przepisów ustawy, jeżeli powstałby między tymi osobami stosunek bezpośredniej podległości służbowej.



#4 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20294 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 02 czerwiec 2020 - 12:11

Skoro wiesz to po co pytasz?

#5 Wiktoria1

Wiktoria1

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 02 czerwiec 2020 - 14:42

Skoro wiesz to po co pytasz?

Chciałam się upewnić, że dobrze to rozumiem oraz czy w takim przypadku nie jest to po prostu jakiś wyjątek, bo że normalnie pracować tam nie mogę to jestem w pełni świadoma, ale tutaj mamy do czynienia ze stażem.



#6 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20294 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 02 czerwiec 2020 - 15:04

Pytaj prawnika jednostki.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych