Skocz do zawartości


Doba pracownicza

doba

wróć do serwisu Kadry 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_GRZEGORZ

Guest_GRZEGORZ
  • Goście

Napisano 29 maj 2020 - 20:16

Witam

Mam pytanie. Pracuję w handlu. Od czasu wprowadzenia niedziel niehandlowych, zaczynamy pracę w poniedziałki o godzinie 0.15; aby tak móc przyjść, w sobotę nie możemy pracować dłużej niż do 13.15. W tym miesiącu kierownik stwierdził, że rząd wprowadził zmiany, w niedziele można np rozkładać towar, a co za tym idzie, nie ma już wymogu 35 godzin przerwy tygodniowej. Zaczynamy w poniedziałek o 0.15, ale w sobotę pracujemy już do 23.45. Czy jest jest to zgodne z przepisami?



#2 coli

coli

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 886 postów

Napisano 30 maj 2020 - 20:10

 

W tym miesiącu kierownik stwierdził, że rząd wprowadził zmiany, w niedziele można np rozkładać towar, a co za tym idzie, nie ma już wymogu 35 godzin przerwy tygodniowej

To ,że jest taka możliwość nie znaczy ,ze zmieniono KP

 

Przy pracy zmianowej dopuszcza sie odpoczynek 24 h

Zawsze można poprosić PIP O POMOC

 

 

 

" Ustawa Tarcza "

Art. 15i. 1. W związku z wystąpieniem COVID-19 w okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii oraz w okresie 30 dni następujących po ich odwołaniu zakaz, o którym mowa w art. 5 ustawy z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni (Dz. U. z 2019 r. poz. 466), nie obowiązuje w niedziele w zakresie wykonywania czynności związanych z handlem, polegających na rozładowywaniu, przyjmowaniu i ekspozycji towarów pierwszej potrzeby oraz powierzania pracownikowi lub za-trudnionemu wykonywania takich czynności.
2. Zwolnienie z zakazu, o którym mowa w ust. 1, nie obowiązuje w niedziele, w które przypada święto.

To wszystko





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych