Skocz do zawartości

Zdjęcie

strona internetowa firmy- czy potrzebna

strona internetowa firmy zakładanie firmy strona firmowa

wróć do serwisu Moja Firma 90 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_Łukasz

Guest_Łukasz
  • Goście

Napisano 10 maj 2014 - 11:21

Zgadzam się z użytkownikiem powyżej, wszystko zależy od rodzaju działalności, jednak znam też przysłowie "kto nie istnieje w sieci, nie istnieje wogóle" więc jednak optuję przy tym że zawsze trzeba mieć stronę internetową tylko sposób jej reklamowania może się zmienić bo przecież inaczej będzie się reklamować firma która sprzedaje części do tokarek niż firma która sprzedaje meble. Na pewno nie należy korzystać z kreatorów stron za które buli się prawie tyle co może kosztować fajna strona a efekty są żałosne takich kreatorów i od strony pozycjonowania i przyjazności względem klienta ją odwiedzającego. Nie chcę być posądzony o marketing szeptany ale znam kilka firm które zachowują bardzo atrakcyjne ceny a jednocześnie nie sprzedają jakiegoś szajsu, a jest to np. firma KompServis - celowo nie podaję linka. 

Dobra rada dla wszystkich. Jeśli szukasz dobrej i taniej firmy to patrz na: PORTFOLIO vs CENNIK. Wg. mnie strona nie podająca przynajmniej ramowych cen wykonania jest skierowana na manipulację. Pozdraiwam.

#42 Guest_Szapajadek

Guest_Szapajadek
  • Goście

Napisano 21 maj 2014 - 10:31

Zgadzam się z użytkownikiem powyżej, wszystko zależy od rodzaju działalności, jednak znam też przysłowie "kto nie istnieje w sieci, nie istnieje wogóle" więc jednak optuję przy tym że zawsze trzeba mieć stronę internetową tylko sposób jej reklamowania może się zmienić bo przecież inaczej będzie się reklamować firma która sprzedaje części do tokarek niż firma która sprzedaje meble. Na pewno nie należy korzystać z kreatorów stron za które buli się prawie tyle co może kosztować fajna strona a efekty są żałosne takich kreatorów i od strony pozycjonowania i przyjazności względem klienta ją odwiedzającego. Nie chcę być posądzony o marketing szeptany ale znam kilka firm które zachowują bardzo atrakcyjne ceny a jednocześnie nie sprzedają jakiegoś szajsu, a jest to np. firma KompServis - celowo nie podaję linka. 

Dobra rada dla wszystkich. Jeśli szukasz dobrej i taniej firmy to patrz na: PORTFOLIO vs CENNIK. Wg. mnie strona nie podająca przynajmniej ramowych cen wykonania jest skierowana na manipulację. Pozdraiwam.

Święta racja. Jak wybierałem firmedo zrobienia dość dużego serwisu dla mojej firmy to najpierw patrzyłem na ich realizacje a dopiero potem pytalem o ceny. I zestawienie jakość\cena przesądziło o tym, że padło an proedit. Jestem zadowolony – dostałem dokładnie to co chciałem, serwis i estetyczny i funkcjonalny.

#43 markos

markos

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa

Napisano 21 maj 2014 - 10:59

Interesują mnie wasze opinie w kwestii posiadania własnej strony internetowej.Dlaczego w Polsce tak słabo wykorzystuję się tą formę marketingu. Wiele firm nie funkcjonuje w sferze internetu.Koszt stworzenia takiej strony jest niewielki, zyski z niej idącą są natomiast bardzo duże, gdzie leży więc problem?Czekam na wasze opinie.

wydaje mi się, że po prostu z nieświadomości ludzi. Poza tym Polacy niechętnie wydają pieniądze na to co powinni. Też nad tym ubolewam, ale cóż. Może wkrótce coś się zmieni

#44 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20104 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 21 maj 2014 - 11:27

A najwięcejwink.png przemawia do wszystkich stwierdzenie "....zyski z niej idącą są natomiast bardzo duże....." i co to znaczy dla kogoś?biggrin.png

#45 Guest_charlie

Guest_charlie
  • Goście

Napisano 30 maj 2014 - 15:15

w epoce kiedy książki telefoniczne czy panoramy firm odchodza do lamusa, strona internetowa (choćby najprostsza wizytówka) wydaje mi się niezbędna smile.png

#46 nataliakl

nataliakl

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 51 postów

Napisano 05 czerwiec 2014 - 12:36

Trudno powiedzieć, dlaczego jest takie podejście. Wydaje mi się jednak, że coraz więcej tych stron powstaje. Co nas jednak nadal ogranicza to kiepska jakość tych stron, ograniczone możliwości, mało atrakcyjny i nowoczesny wygląd, kiepska nawigacja - to moje spostrzeżenia oczywiście. Myślę jednak że wszystko idzie w dobrą stronę :)

#47 Sebastian S

Sebastian S

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 czerwiec 2014 - 22:11

Myślę, że strona to nie jest duży wydatek, a jest to dobry sposób na utrzymanie stałego kontaktu z klientem.

.

#48 alf

alf

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 797 postów

Napisano 10 listopad 2014 - 12:37

A może warto byłoby zainwestować w fan page na facebooku ? Sam mam zarówno stronę jak i fan page i zauważyłem, że właśnie facebook generuje dla mnie o wiele większą liczbę klientów.

Aktualnie fan page prowadzi mi firma thinkthings: http://thinkthings.pl/ - pozwolę sobie dać adres ich strony. Jestem bardzo zadowolony. Można przejrzeć sobie realizacje. 

Co najważniejsze wszystko jest prowadzone bardzo systematycznie, sam kiedyś próbowałem działać w tym zakresie ale sami wiecie jak to jest kiedy am się własną firmę. Brak chęci jak i przede wszystkim czasu.

Tak więc mimo,że jest to pewien koszt to jednak rachunek zysków jest zdecydowanie na plus. 

#49 Guest_marek.l

Guest_marek.l
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2015 - 13:39

Zlecając po raz pierwszy utworzenie strony internetowej firmie, która się tym zajmuje byłem bardzo niezadowolony. Wybrałem pierwszą lepszą firmę, nawet nie czytając opinii. Teraz już nie popełniam tego błędu, a przed skorzystaniem z jakiejkolwiek usługi czytam setki komentarzy. Polecam firmę netvestmentsmedia.pl.

#50 magda75

magda75

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 sierpień 2015 - 09:56

Strona internetowa jest dziś obowiązkiem, a przynajmnie powinna być. Przecież to platforma komunikacyjna, pierwsze co robie jak szukam jakiejkoliwek firmy to jej strony internetowej, kontaktu do niej. Nie wyobrażam sobie żeby nie mieć witryny firmowej.

#51 marlon

marlon

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 112 postów

Napisano 19 sierpień 2015 - 01:38

To prawda, każdy dziś szuka produktów i usług w sieci, jeżeli posiada się czytelną, estetyczną stronę internetową, można dotrzeć do większej liczby potencjalnych klientów.

#52 Guest_vsse

Guest_vsse
  • Goście

Napisano 01 październik 2015 - 11:15

Prowadzę salon fryzjerski w Gdańsku, dość popularny lokalnie. Aby usprawnić wizyty moich stałych klientów pomyślałem o zbudowaniu na stronie kalendarza rezerwacji i programu rabatowego :) Po sąsiedzku właściwie mam dobrych wykonawców stron internetowych, czyli internet-media.pl. Panowie poradzili sobie w dwa tygodnie ze wszystkimi zmianami. Jeszcze udoskonalili kod źródłowy. Strona salonu wybiła się w wyszukiwarce.

#53 Ludwika22

Ludwika22

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 15 postów

Napisano 03 październik 2015 - 18:47

Świetny pomysł z tym kalendarzem, bardzo ważne jest w tych czasach aby firma miała stronę internetową, mniej lub bardziej rozbudowaną. Sama taką posiadam, robiła mi firma drupalsolution.pl, konkretni ludzie którzy tworzą strony na CMS Drupal jest to świetne rozwiązanie różnych problemów, możesz tez sam se poradzić z ewentualnymi zmianami na tymże skrypcie, ma on dużo wtyczek, można do niego dołączyć mechanizm pomagający pozycjonować. Mi się osobiście podoba.

#54 gosia5432

gosia5432

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 26 postów

Napisano 30 październik 2015 - 13:50

Wg mnie to pytanie retoryczne bardziej jest. Odpowiedź brzmi - TAK. Wg mnie każda, nawet bardzo mała powinna mieć swój ślad w internecie. Jeśli nie jakiejś rozbudowanej, to chociażby jakiejś wizytówki - wszystko zależy od specyfiki działalności. Prostą stronę można wykonać samemu w obecnych czasach, zaś jeśli ktoś chce profesjonalną stronę, polecam firmę z Częstochowy http://litenet.pl

#55 adamgalecki

adamgalecki

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 50 postów

Napisano 03 listopad 2015 - 18:25

wykonawców stron jest teraz mnóstwo, wystarczy sie rozjerzeć :)

#56 nati217

nati217

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 24 listopad 2015 - 11:31

moim zdaniem strona internetowa + profil na FB, tyle że jak wspomniałam już na innym wątku nie wydawajmy na to za dużo a nawet możemy pokusić się o zrobienie stronki sami w Wordpressie na gotowym szablonie, profil na FB to też żaden problem. Promocję strony na którą trzeba przeznaczyć już większe wydatki należy zlecić profesjonalistom i zaufanym firmom.

#57 tescji90

tescji90

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 listopad 2015 - 12:15

Strona internetowa firmy jest obecnie absolutną podstawą - na brak strony mogą sobie pozwolić jedynie niewielkie firmy, działające gdzieś na odludziu, natomiast w przypadku pozostałych to konieczność. Dla większości firm wystarczy zwykła, prosta strona typu "wizytówka", zawierająca podstawowe informacje o firmie i jej ofercie, oraz dane kontaktowe.

#58 mmariusz

mmariusz

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 28 listopad 2015 - 20:12

Strona internetowa firmy jest obecnie absolutną podstawą - na brak strony mogą sobie pozwolić jedynie niewielkie firmy, działające gdzieś na odludziu, natomiast w przypadku pozostałych to konieczność. Dla większości firm wystarczy zwykła, prosta strona typu "wizytówka", zawierająca podstawowe informacje o firmie i jej ofercie, oraz dane kontaktowe.

To, co piszesz jest prawdą. Problemem jednak jest to, że w wielu branżach do właścicieli firm nie dociera, że trzeba iść z duchem czasu.

portal biznesowy dla firm- darmowe ogłoszenia, katalog firm, artykuły i wiele więcej.

#59 Guest_dyzio

Guest_dyzio
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2015 - 12:16

Strona to kluczowa rzecz! smile.png internet teraz rządzi handlem i marketingiem  

#60 kbdrwnk

kbdrwnk

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 03 grudzień 2015 - 14:44

Strona internetowa jest niezbędnym elementem działalności gospodarczej, choć tak jak wcześniej jeden z użytkowników stwierdził. 

Wszystko zależy od rodzaju działalności

Tak, wszystko zależy od rodzaju działalności. Nowoczesne firmy mające na celu rozwiniecie skrzydeł oraz dotarcie do szerszej gammy odbiorców nie powinny w ogóle dyskutować na zbędności własnej witryny firmowej, jest ona tak samo wymagana w tych czasach jak identyfikacja wizualna ( logo ), która identyfikuję naszą markę i pozwala odróżnić ją od innych przedsiębiorstw dostępnych na rynku. 

Oczywiście, działalności typu "Osiedlowy warzywniak" raczej nie potrzebują takich rzeczy, dlatego wszystko zależy od rodzaju prowadzonej działalności. 

Sama strona firmowa nie generuję zysków, jeśli działa na zasadzie wizytówki w internecie a nie sklepu. Ale pozwala poszerzyć swoją ofertę o kontakt w internecie oraz jest to swojego rodzaju sposób dystrybucji/promocji - także warto. Działania fanpage na portalach społecznościowych typu Facebook czy Twitter są tego dodatkowym elementem, gdzie klient może dostrzec firmę, dowiedzieć się o nowych wydarzeniach z nią związanych czy napisać o niej opinię, która może pozytywnie wpłynąć na jej renomę - to także się ceni.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: strona internetowa firmy, zakładanie firmy, strona firmowa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych