Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tymczasowe zmiany w prawie pracy - tarcza antykryzysowa 4.0

wróć do serwisu Kadry 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516452 postów

Napisano 06 maj 2020 - 09:49

Tarcza antykryzysowa 4.0 (projekt) przewiduje tymczasowe zmiany w prawie pracy. Usunięto z niej postanowienia najbardziej krytykowane, takie jak: możliwość wypowiadania umów mailem czy obniżenia wynagrodzeń pracowników o 10% na mocy oświadczenia pracodawcy.

Powrót do artykułu: Tymczasowe zmiany w prawie pracy - tarcza antykryzysowa 4.0

#2 Guest_adam

Guest_adam
  • Goście

Napisano 06 maj 2020 - 09:49

To wszystko to jest wielkie dno i na niekorzyśc pracownika.Jak można zrobić przepisy aby pracodawca robił co chciał z pracownikiem.Teraz wszyscy będą pracować za minimum bo takie przepisy są aktualnie gdzie jest ochrona pracownika w wieku przedemerytalnym brakuje mi 3 lata do emerytury mam obnizona pensje do minimum i piatek wolny ale ja jestem gotowy do pracy.U mnie juz w zakladzie żel dzialo sie od dwóch lat a teraz prezes podszywa sie pod koronawirus i nie sprzedaje na faktury aby obnizyc sprzedaz bo chce otrzymać dofinansowanie od Państwa czy to ktoś sprawdza czy pracodawca może robić co chce.W tej sytuacji nie moge patrzeć jak okrada sie nasze Państwo .

#3 Guest_Juswie

Guest_Juswie
  • Goście

Napisano 11 maj 2020 - 10:11

moim zdaniem powinien się Pan cieszyć, że w ogóle Pan pracuje i zastanawiać co ma zrobić taki pracodawca, któremu już wcześniej było ciężko, teraz spadły mu obroty i jest jeszcze ciężej. Te obroty spadły mu o 1% za mało niż wymagają wszystkie tarcze antykryzysowe powstałe do tej pory i już nie dostanie żadnej pomocy od Państwa ale pomimo to nie zwolnił pracowników i dalej Pan pracuje, a Pana Szef cały czas zasila budżet i płaci podatki. Takiemu to już się pomoc nie należy i gdzie tutaj ochrona pracodawcy gdy Państwo robi co chce. Żeby było jasne - nie jestem pracodawcą tylko pracownikiem ale widzę jak to wygląda od strony papierkowej i naprawdę ludzie cieszcie się, że pracodawcy jeszcze chcą i mają Wam z czego płacić, a nie tylko myślicie, że wszytko Wam się należy.

#4 Guest_Pracownik

Guest_Pracownik
  • Goście

Napisano 23 maj 2020 - 08:24

Czyli powrót pańszczyzny ,dziś jesteś potrzebny na 3godziny ,jutro wcale a pojutrze może tak a może nie ale cały czas czekaj na telefon ,gdzie pracownicze związki zawodowe?Czytałem kiedyś książkę ,,Szczury,,nie pamiętam autora ,opisujące losy Polaków na emigracji w USA ,polecam ,jesteśmy bardzo blisko.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych