Skocz do zawartości


Wypowiedzenie umowy zlecenia

#wypowiedzenie #umowazlecenie

wróć do serwisu Kadry 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Sylwia

Guest_Sylwia
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2020 - 09:10

Dzień dobry,
rozwiązano ze mną umowę zlecenia z zachowaniem 14 dniowego terminu wypowiedzenia. Dodatkowo pracodawca zwolnił mnie z obowiązku świadczenia pracy w czasie wypowiedzenia. Wiem jak to wygląda w przypadku standardowych umów o pracę, natomiast nie mogę znaleźć informacji o umowie zlecenie. Czy za okres wypowiedzenia, bez świadczenia pracy, umowy zlecenia należy mi się wynagrodzenie?

 

Proszę o odpowiedź. Dziękuję za pomoc.



#2 Mar-Tax

Mar-Tax

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 743 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra

Napisano 21 kwiecień 2020 - 09:21

Wszystko zależy jakie uregulowania w tym zakresie zawiera umowa zlecenie.

Przepisy ogólne znajdziemy w kodeksie cywilnym tak od w szczególności art. 746.


"Mar-Tax" Biuro Rachunkowe Jelenia Góra

http://martax.jgora.pl

https://www.facebook.com/biuro.martax

 


#3 SKB1980

SKB1980

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 14 maj 2020 - 10:59

Wszystko zależy jakie uregulowania w tym zakresie zawiera umowa zlecenie.

Przepisy ogólne znajdziemy w kodeksie cywilnym tak od w szczególności art. 746.

Dzień dobry,

 

dziękuję bardzo za odpowiedź, ale niestety nie przybliżyła mnie ona do rozwiązania mojego problemu.
Uściślę: w umowie zlecenia zapisany jest jedynie 14-dniowy okres wypowiedzenia, o wynagrodzeniu w jego okresie nie ma ani słowa.  Natomiast w wypowiedzeniu jest jedynie odnośnik do punktu umowy zawierającego informację o okresie wypowiedzenia. 

 

Jutro mam otrzymać wypłatę teoretycznie za 4 przepracowane w kwietniu dni i moim zdaniem okres wypowiedzenia. Natomiast obawiam się, że brak świadczenia pracy na wypowiedzeniu spowoduje, iż tych dodatkowych pieniędzy nie dostanę. Jest to dość znacząca kwota i chciałbym wiedzieć czy pracodawca ma rację nie wypłacając mi jej (o ile taka zaistnieje sytuacja), czy też nie.

 

Zadawałam to pytanie na wielu forach ale dostałam jednie tą jedną odpowiedź od Państwa. Są Państwo moim jedynym źródłem informacji w temacie. Proszę o pomoc.



#4 Mar-Tax

Mar-Tax

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 743 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra

Napisano 14 maj 2020 - 11:29

Dzień dobry,

 

dziękuję bardzo za odpowiedź, ale niestety nie przybliżyła mnie ona do rozwiązania mojego problemu.
Uściślę: w umowie zlecenia zapisany jest jedynie 14-dniowy okres wypowiedzenia, o wynagrodzeniu w jego okresie nie ma ani słowa.  Natomiast w wypowiedzeniu jest jedynie odnośnik do punktu umowy zawierającego informację o okresie wypowiedzenia. 

 

Jutro mam otrzymać wypłatę teoretycznie za 4 przepracowane w kwietniu dni i moim zdaniem okres wypowiedzenia. Natomiast obawiam się, że brak świadczenia pracy na wypowiedzeniu spowoduje, iż tych dodatkowych pieniędzy nie dostanę. Jest to dość znacząca kwota i chciałbym wiedzieć czy pracodawca ma rację nie wypłacając mi jej (o ile taka zaistnieje sytuacja), czy też nie.

 

Zadawałam to pytanie na wielu forach ale dostałam jednie tą jedną odpowiedź od Państwa. Są Państwo moim jedynym źródłem informacji w temacie. Proszę o pomoc.

 

W pierwszej kolejności należy sprawdzić jak tą kwestię reguluje umowa. Jeśli brak jest w niej zapisów dot. wynagrodzenia za okres wypowiedzenia, należy odwołać się do przepisów kodeksowych. Dający zlecenie może wypowiedzieć je w każdym czasie. Ciąży jednak na nim zobowiązanie zwrotu wydatków, które przyjmujący zlecenie poczynił w celu należytego wykonania zlecenia. W razie odpłatnego zlecenia obowiązany jest uiścić przyjmującemu zlecenie część wynagrodzenia odpowiadającą jego dotychczasowym czynnościom, a jeżeli wypowiedzenie nastąpiło bez ważnego powodu, powinien także naprawić szkodę.


"Mar-Tax" Biuro Rachunkowe Jelenia Góra

http://martax.jgora.pl

https://www.facebook.com/biuro.martax

 


#5 koleżanka

koleżanka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14127 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 15 maj 2020 - 22:01

"Dodatkowo pracodawca zwolnił mnie z obowiązku świadczenia pracy w czasie wypowiedzenia."

 

wg mnie mylisz pojęcia - ty nie masz pracodawcy, lecz zleceniodawcę 

będąc zleceniobiorcą nie świadczysz pracy, a wykonujesz zlecone czynności

 

za okres wypowiedzenia umowy "bez świadczenia pracy" moim zdaniem nie należy ci się wynagrodzenie, bo nie wykonujesz zlecenia 

 





Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: #wypowiedzenie, #umowazlecenie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy