Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wniosek o świadczenie postojowe dla prowadzących działalność gospodarczą - jak wypełnić?

wróć do serwisu Kadry 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516623 postów

Napisano 20 kwiecień 2020 - 11:57

ZUS udziela wskazówek, jak wypełnić wniosek o świadczenie postojowe dla prowadzących działalność gospodarczą. Wysokość postojowego wynosi 2080 zł lub 1300 zł. Kto może je otrzymać w związku z utratą przychodów z powodu koronawirusa?

Powrót do artykułu: Wniosek o świadczenie postojowe dla prowadzących działalność gospodarczą - jak wypełnić?

#2 Guest_Chris

Guest_Chris
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2020 - 11:57

NIEAKTUALNE! W przypadku świadczeń postojowych dla osób prowadzących działalność przyznawanych po raz pierwszy (również tych, w sprawie których wnioski zostały już złożone od 1 kwietnia 2020 r.) nie będzie obowiązywał warunek granicznej kwoty przychodu czyli warunek, że przychód uzyskany w miesiącu przed miesiącem, w którym składany jest wniosek o świadczenie postojowe, nie może przekroczyć kwoty wyliczonej jako 300% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia z poprzedniego kwartału ogłoszonego przez Prezesa GUS na podstawie przepisów o emeryturach i rentach z FUS obowiązującego na dzień złożenia wniosku.

#3 Pracownik24

Pracownik24

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 22 kwiecień 2020 - 04:55

Dzień Dobry

Założyłem działalność  08,01,2020,w lutym nic nie sprzedawałem nic nie zarobiłem,wpisałem we wniosku o postojowe  Luty 0,00 zł, w marcu 390,00 zł, czy należy się postojowe ?

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2020 - 07:09

Nie, bo przychody ci wzrosły, a nie spadły.

#5 Guest_karolina

Guest_karolina
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2020 - 22:29

czy zasilek posotojowy jest tylko dla firm jednoosobowych czy tez dla tych, ktorzy maja pracowników? nic na ten temat nie moge znalezc a tylko sprzeczne pojecia

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 07 maj 2020 - 10:13

Jeżeli jestem na książce przychodów i rozchodów oraz korzystam ze zwolnienia VAT to którą część wypełnić, skoro takiej opcji nie przewidzieli?

#7 Guest_?

Guest_?
  • Goście

Napisano 07 maj 2020 - 10:13

Jeżeli jestem na książce przychodów i rozchodów oraz korzystam ze zwolnienia VAT to którą część wypełnić, skoro takiej opcji nie przewidzieli?

#8 Guest_?

Guest_?
  • Goście

Napisano 07 maj 2020 - 10:14

#9 Mar-Tax

Mar-Tax

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 743 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra

Napisano 07 maj 2020 - 10:53

drugą

"Mar-Tax" Biuro Rachunkowe Jelenia Góra

http://martax.jgora.pl

https://www.facebook.com/biuro.martax