Skocz do zawartości


Zdjęcie

Odstąpienie od umowy deweloperskiej.


Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 angostura

angostura

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 08 kwiecień 2020 - 15:40

Dzien Dobry!

Czy mogę prosić o poardę w następującej sprawie:

 

Zawarłem z deweloperem umowę notarialną na wybudowanie i przeniesienie praw własności lokalu mieszkalnego wraz z udziałem w nieruchomości wspólnej.

W umowie tej jako termin wydania lokalu ( rozumiany jako lokal przygotowany do wykonania prac wykończeniowych) oraz termin przeniesienia praw własności w formie "Umowy Przyrzeczonej" został wyznaczony na 31.01.2020 roku.      

Do dzisiaj lokal nie został wydany. Deweloper ciągle przesuwa termin odbioru lokali.  Wszelkie płatności zostały uregulowane w terminach.

W umowie jest zapis, że Nabywca może skorzystać z prawa do odstąpienia od umowy deweloperskiej w przypadku nie przeniesienia na Nabywcę prawa własności lokalu w terminie określonym w Umowie deweloperskiej pod warunkiem wyznaczenia Deweloperowi 120-dniowego terminu na przeniesienie prawa własności i w razie bezskutecznego upływu wyznaczonego terminu Nabywca będzie uprawniony do odstąpienia od umowy, zachowując roszczenia z tytułu kary umownej za okres opóźnienia zgodnie z zapisami umowy deweloperskiej.

Dodatkowo Nabywca może odstąpić od umowy w przypadku braku wydania na rzecz Nabywcy Lokalu w terminie określonym w umowie deweloperskiej, pod warunkiem wyznaczenia Deweloperowi dodatkowego 30-dniowego terminu na wydanie lokalu.

Stąd moje pytania:

Czy wyznaczenie Deweloperowi 120-dniowego terminu na przeniesienie praw własności musi być wykonane w formie pisemnej czy po prostu wystarczy aby ten czas upłynął i wtedy mogę odstąpić od umowy?

Czy wystarczy pisemne wezwanie do wydania lokalu z wyznaczeniem dodatkowego 30-dniowego terminu do odstąpienia od umowy.

Jak takie wezwanie ma wyglądać?

Bardziej zależy mi na odbiorze lokalu abym mógł go wykończyć.

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych