Skocz do zawartości

Zdjęcie

Refundacja z PFRON, a zwolnienie ze składek ZUS

wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 marcoo

marcoo

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 07 kwiecień 2020 - 08:40

Witam

Szukam odpowiedzi na moje wątpliwości odnośnie zwolnienia ze składek ZUS w ramach Tarczy Antykryzysowej:

Stan aktualny: Działalność jednoosobowa zatrudniająca jednego pracownika niepełnosprawnego na pełny etat (stopień umiarkowany) - do tej pory co miesiąc refundacja wynagrodzenia w kwocie 1125zł.

Czy może ktoś się orientuje: Czy można wystąpić z wnioskiem RDZ do ZUS o umorzenie składek za marzec, kwiecień i maj? Czy tez nie bo to wyklucza dalszą refundacje z PFRON?
Nie wiem czy tutaj można skorzystać z  obu form czy już tylko z jednej?

dziękuje za informacje!

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2020 - 10:05

Najprościej informacji szukać u źródła - na stronie PFRON są wyjaśnienia.

Jak wy ludzie działalność prowadzicie, że najprostszej informacji szukacie po byle formach, a nie na dedykowanych temu stronach?

#3 Guest_zenka

Guest_zenka
  • Goście

Napisano 13 maj 2020 - 08:59

INF-D-P   poz. 49 i 53 wpisujesz kwoty otrzymanej pomocy do wynagrodzeń innej niż z PFRON-u, czyli 50% składek ZUS.

INF-OPP   cz. E poz. 1 TAK, poz. 2 TAK, poz. 3 TAK, poz. 5 wypełnisz tabelę zgodnie z otrzymaną ulgą na ZUS.

Takie są moje przypuszczenia, że tak powinno być wypełnione.

Ja mam  inne pytanie:

Wynagrodzenia za 03/2020 wypłacono 10.04.2020 r. ZUS DRA 04/2020, Wn-D już złożone i dofinansowanie wpłynęło na konto. Czy muszę korygować Wn-D 03/2020, bo wezmę 50% w ZUS za DRA 04/2020 ?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych